איום דאעש

המשימה הושלמה: צבא עיראק הניף את הדגל ברמאדי

לאחר ההשתלטות הסופית על מתחם הממשלה ועל בירת מחוז אנבאר כולה, חיילים תלו את דגל המדינה כאות ניצחון על דאעש. ארה"ב, שתמכה במבצע מהאוויר: "הישג חשוב אחרי חודשים של מאמץ"

רויטרס
28/12/2015
צילום: רויטרס, עריכה: טל רזניק

צבא עיראק הניף היום (שני) את דגל המדינה מעל מתחם הממשלה הראשי בעיר רמאדי שבמערב המדינה, לאחר שהדף את ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) מבירת מחוז אנבאר אחרי שבעה חודשים. מדובר בניצחון הגדול הראשון של כוחות הביטחון במדינה מאז קרסו בפני לוחמי הארגון הקיצוני לפני שנה וחצי.

"כן, העיר רמאדי שוחררה. היחידות ללוחמה בטרור הניפו את הדגל מעל מבנה מתחם הממשלה", מסר דובר הכוחות המשולבים של עיראק, גנרל יחיא רסול, בהצהרה שנמסרה בשידור חי בטלוויזיה. אם בגדאד תצליח לשמור על השליטה בעיר, שנפלה בחודש מאי אחרון, היא תהיה העיר הראשונה שהצליחו הכוחות שאומנו בידי ארצות הברית להשיב לידיהם שטח מידי "המדינה האיסלאמית". בקרבות קודמים השנה הסתמכה הממשלה בעיקר על המיליציות השיעיות הנתמכות בידי איראן, שלא השתתפו בשחרור רמאדי.

לקריאה נוספת בנושא
צבא עיראק: "הושגה שליטה מלאה על מעוז דאעש ברמאדי, לוחמיו נמלטו"
לקראת השחרור מידי דאעש: צבא עיראק הסתער על מרכז רמאדי

חיילים חוגגים את שחרור העיר עם הנפת הדגל, היום(צילום: רויטרס)

קולונל סטיב וורן, דובר הקואליציה בהובלת ארצות הברית שתמכה מהאוויר בכוחות העיראקיים, מסר כי "טיהור מתחם הממשלה הוא הישג חשוב וזאת תוצאה של חודשים ארוכים של עבודה מאומצת". לדבריו, הקואליציה תקפה באזור יותר מ-630 פעמים בששת החודשים האחרונים, לצד אימון וחימוש שהעניקה לצבא, ליחידות ללוחמה בטרור ולמשטרה.

אחרי שהעיר כותרה במשך שבועות רבים, כוחות הביטחון של עיראק פתחו במתקפה בשבוע שעבר ובימים האחרונים הצליחו להתקדם גם באזור מתחם הממשלה, למרות מטענים שהטמינו לוחמי דאעש ברחובות ומבנים ממולכדים. גורמים בכוחות הביטחון מסרו כי עדיין נותרו כמה כיסי התנגדות ברמאדי ובפאתיה שאותם צריך לטהר מנוכחות הארגון.

הרשויות בבגדאד לא מסרו את מניין ההרוגים מהקרבות לשחרור העיר וטענו כי רוב התושבים פונו מרמאדי בטרם החלה המתקפה. שר האוצר הושיאר זיבארי אמר כי כיבוש העיר "הסתיים", אך הוסיף כי על הממשלה לעשות יותר כדי לבנות מחדש את העיר ולעודד את אלו שנמלטו ממנה לשוב. "הדבר החשוב ביותר הוא לאבטח אותה משום שדאעש יכול להכות בחזרה", הבהיר.

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן הזה יכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל
הממשלה לא מסרה את מניין ההרוגים בקרב. חיילים ברמאדי, היום(צילום: רויטרס)
צבא עיראק חוגג את שחרור העיר רמאדי מידי דאעש, 28 בדצמבר 2015(צילום: רויטרס)
צבא עיראק חוגג את שחרור העיר רמאדי מידי דאעש, 28 בדצמבר 2015(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully