"הסטיגמה הורגת": יום המאבק באלימות נגד עובדות בתעשיית המין

צעדות נערכו ביותר מ-90 ערים ברחבי העולם לציון יום המאבק הבינלאומי. "עובדות ועובדים בתעשיית המין חשופים לסוגים שונים של אלימות על בסיס יומיומי, וזכויות האדם שלהם מופרות". ארגונים ברחבי העולם קראו להענקת גישה שווה לשירותי רפואה ורווחה

סוכנויות הידיעות
18/12/2015
"חשופים לאלימות מחברי הקהילות שלהם וממשפחותיהם". הצעדה בסקופיה, היום(צילום: AP)

ביותר מ-90 מוקדים ברחבי העולם נערכו אתמול (חמישי) צעדות לציון היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד עובדות ועובדים בתעשיית המין. המפגינים נשאו מטריות אדומות, המסמלות את האפליה נגד עובדות בתעשיית המין. בהפגנה בבירת מקדוניה, סקופיה, שלוש נשים בזנות הובילו את הצעדה, בהשתתפות עשרות בני אדם, ונשאו שלט שעליו נכתב: "הסטיגמה הורגת".

זנות אינה חוקית במקדוניה, וכמו במדינות רבות אחרות, העובדות והעובדים בתעשיית המין כלל אינם זוכים להגנה מהרשויות. מחקר שפרסם לאחרונה הארגון המקדוני לזכויות אזרח "Star-Star" מעלה כי עובדות בתעשיית המין נמנעות לרוב מדיווח למשטרה על אלימות נגדן, ורק 1.3% מ-320 עובדות שנשאלו מסרו כי דיווחו למשטרה על אלימות שהופנתה נגדן.

עוד בוואלה! NEWS:
"מבטיחה שאני לא סובלת": נשים בזנות מעידות לטובת בית הבושת שלהן
סטודנט עורר סערה בבריטניה: "אני לא נראה כמו אנס"
זכויות נשים והיפרדות מהנפט: הרפורמות שמתכנן יורש העצר הסעודי

עשרות נשים צעדו בבירת מקדוניה, היום(צילום: AP)

בהודעה שפרסמה היום "הרשת העולמית לפרויקטים בתעשיית המין", ארגון גג של עמותות וארגוני זכויות אדם ברחבי העולם, נכתב: "סוגיה אחת שעמה מתמודדות כל העובדות בתעשיית המין היא הפגיעות שלהן למקרי אלימות. עובדות בתעשיית המין אינן מקובלות בחברה, מה שהופך אותן לפגיעות יותר לסוגים שונים של אלימות".

"עובדות ועובדים, נשים, גברים וטרנסג'נדרים חשופים לסוגים שונים של אלימות על בסיס יומיומי, וזכויות האדם שלהם מופרות", עוד צוין בהודעה כי "המשטרה ורשויות אכיפת החוק, מתקני מעצר וגורמי רפואה מפרים את זכויות האדם שלהם בכל יום. עובדים ועובדות בתעשיית המין חשופים לאלימות מחברי הקהילות שלהם וממשפחותיהם".

עוד באותו נושא

"הזנות הורגת": מאות הפגינו בתל אביב עקב התאבדות יצאנית

לכתבה המלאה
קראו להכשרה מחודשת של כוחות המשטרה ושל הרשויות. הצעדה בניירובי, קניה, היום(צילום: AP)

הארגונים החתומים על ההודעה, מאפריקה, אסיה והפסיפיק, מרכז אירופה ומזרחה, מרכז אסיה ודרום אמריקה, דרשו להפסיק את הפללת העובדות והעובדים, ולהעניק להם גישה שווה לשירותי רפואה ורווחה, כולל טיפול זמין במחלות מין. הם עוד קראו להכשרה של כוחות המשטרה ושל הרשויות, שלטענתם אינם מכירים היטב את הקשיים של העובדות והעובדים בתעשיית המין.

צעדה לציון היום הבינלאומי למניעת אלימות נגד עובדות בתעשיית המין, ניירובי, קניה, 17 בדצמבר 2015(צילום: AP)
צעדה לציון היום הבינלאומי למניעת אלימות נגד עובדות בתעשיית המין, ניירובי, קניה, 17 בדצמבר 2015(צילום: AP)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully