פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תעלומה: היצור המסתורי והמפחיד שמשגע את האמריקאים

   על איש העז שמעתם? אזרחים אמריקאים טוענים כי ראו את היצור המפחיד כבר ב-1957, אך הוכחה לכך מעולם לא נמצאה. כעת הוא חזר לתודעה, ורבים כבר כוססים את ציפורניהם. האם הוא נצפה בשלוש מדינות שונות בארצות הברית?

   תעלומה: היצור המסתורי והמפחיד שמשגע את האמריקאים
   Strange Mysteries

   איש העז, יצור שנראה כמו חצי בן אנוש וחצי עז, הינו אגדה אורבנית שמרבית הסיכויים שכל קשר בינה לבין המציאות מקרי לחלוטין. למרות זאת, לא מעט אנשים טוענים שראו אותו. הוא נצפה לראשונה במרילנד ב-1957, ומאז אגדת איש העז מטילה את אימתה על צעירים רבים. הורים רבים היו מנצלים את האגדה המפחידה כדי להפחיד בני נוער, שהיו נוהגים להתגנב ליערות על מנת לקיים יחסי מין.

   בימים האחרונים חזר היצור לכותרות בארצות הברית. משום מה, אזרחים רבים טוענים כי צפו בו בשלושה מקומות שונים - וויסקונסין, טקסס וקנטאקי - והטענה הזו הסעירה את הרשת. תמונות של איש העז - ישנות וחדשות - הציפו את הרשתות החברתיות השונות ורבים כבר הביעו חשש מאותו יצור.

   על פי האגדה, לאיש העז כוח רב והוא "יכול לקרוע אנשים לשניים", כך מספרים. לאחר שנצפה בשלושה מקומות שונים בהפרש של כמה ימים בלבד, טוענים כעת כי לאיש העז, בנוסף לכח רב, יש גם מהירות מסחררת - דבר המדאיג כפליים.

   הממצאים החדשים אגב, הגיעו לאחר יציאתו של ספר החדש העוסק בתעלומת היצור. לפני שלוש שנים, אדם שהתחפש לאיש עז וחי תקופה ביערות ביוטה אותר על ידי המשטרה ונעצר. זה כמובן לא גרם למאמינים להמשיך לפחד.

   עוד בנושא:
   החוקרים מבולבלים: גופת יצור מסתורי הדומה לחייזר נמצאה בנהר ברוסיה
   צפו בתיעוד של דמות מסתורית הנראית כמו בן ים נמשת מהאגם