על רקע גל הטרור: שנת העצמאות תשע"ו תעמוד בסימן "גבורה אזרחית"

ועדת השרים לסמלים וטקסים קבעה כי פעילות האזרחים נוכח אירועי הטרור ראויה לציון לאומי. השרה רגב, שעומדת בראש הוועדה: "אזרחי מדינת ישראל מגלים ערנות, תושייה ואומץ לב שראוי לכל שבח"

  • ישראל
  • מירי רגב
צילום: שי מכלוף, עריכה: ניר חן

(צפו בריאיון עם תושב קריית גת שבחצר ביתו נמצא המחבל שדקר ארבעה אנשים)

העתיד כבר כאן

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

לכתבה המלאה

ועדת השרים לסמלים וטקסים הודיעה היום (שני) כי שנת העצמאות הקרובה של ישראל תעמוד בסימן "גבורה אזרחית". זאת על רקע פעילות האזרחים נוכח אירועי הטרור שהתרחשו בשבועות האחרונים.

"לרגל יום העצמאות ה-68 למדינת ישראל ולאור האתגרים המשתנים לערכיה ולביטחונה, אני מוצאת לנכון להעלות על נס את גילויי הגבורה האזרחית של אזרחיות ואזרחי מדינת ישראל", אמרה שרת התרבות והספורט מירי רגב, יו"ר הוועדה.

לדבריה, "אזרחי מדינת ישראל מגלים ערנות, תושייה ואומץ לב שראוי לכל שבח נוכח מציאות הטרור. לא רק בזה מדובר - גבורה אזרחית נגלית לנו בכל תחומי החיים ופניה רבות. עוצמתה ויופייה של החברה הישראלית הם בזכות אזרחיה, על גבורתם, נחישותם ומסירותם לחברה. יהיה זה כבוד לכולנו לומר שביום העצמאות התשע"ו מדינת ישראל מצדיעה לאזרחיה".

לצד מקרים שבהם סיכלו אזרחים פיגועים והשתלטו על מחבלים לאחר מכן, תקפו אזרחים בכמה מקרים עוברי אורח שנחשדו כמחבלים. הזכור שבהם הוא המקרה שבו בוצע לינץ' בהבטום זרהום, אזרח אריתריאה שנורה למוות בתחנה המרכזית בבאר שבע.

לקריאה נוספת:
לפיד על פרישת מגל: "לא צריך בכנסת ח"כים שמטרידים מינית"
עקב הטענות להטרדה מינית: ח"כ ינון מגל הודיע על פרישה מהכנסת
נתניהו המריא לפריז וייפגש עם פוטין והולנד לדון בתיאום בסוריה

תפיסת המחבל בזירת הפיגוע בבית פנורמה בתל אביב, החודש (צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully