תיעוד: ראשי חזיר הוצבו בכניסה למחנה פליטים בהולנד

ראשי החזיר, הנחשבת לחיה טמאה באיסלאם, הוצבו במחאה על הקמת מחנה הפליטים בסמוך לגבול עם גרמניה. בטוויטר הופצו התמונות במסר המופנה לפליטים: "ברוכים הבאים לגיהינום"

  • פליטים
  • הולנד
סוכנויות הידיעות
עריכה: רן צימט

קבלת פנים קרה: אלמונים הציבו אתמול (רביעי) 14 ראשים של חזירים בכניסה למחנה פליטים הסמוך לכפר אשמרקרוולד, שבמזרח הולנד, הנמצא בסמוך לגבול עם גרמניה. זאת, בשל העובדה שבאיסלאם, כמו ביהדות, חזיר נחשבת לחיה טמאה.

דובר המשטרה המקומית אמר כי אף איום לא הושמע נגד הפליטים וכי אף גורם לא קיבל אחריות למעשה. עם זאת, בחשבונות בטוויטר הופצו התמונות תחת הכיתוב: "אם הדמוקרטיה תיכשל, אנשים ייעשו כעוסים ומיואשים. ברוכים הבאים לגיהינום שנקרא אשמרקרוולד".

עוד כתבות מהעולם:
פוטין: "טורקיה קונה נפט מדאעש"; ארדואן: "תוכיח"
קמרון: "אין לנו את הפריווילגיה שלא להיאבק בדאעש בסוריה"
חמינאי: "ארצות הברית מנסה לחדור לאיראן דרך סקס וכסף"

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן שיכול להציל את חייכם באירוע לבבי או מוחי

בשיתוף שחל
לכתבה המלאה
ראשי החזיר בכניסה למחנה הפליטים (צילום מסך)

פרשנים בכלי תקשורת מקומיים הסבירו כי מסרים גרפיים מסוג זה לא נועד רק לפליטים, אלא גם לממשלה, שהחליטה להקים את אותו מחנה הפליטים בספטמבר האחרון. עם ההחלטה, הביעו תושבי העיירה התנגדות לדבר, בטענה כי הם יחושו "חוסר ביטחון". דובר המשטרה ציין כי תשעה ראשים נמצאו על הגדר, והיתר הוטלו על הקרקע. כמו כן, הוא הדגיש כי מדובר בפשע, וכי הכוחות יפעלו כדי לאתר את המבצעים ולהביאם לדין

בספטמבר, הולנד הסכימה לקבל 7,000 פליטים תחת התכנית לפיזור הפליטים בין מדינות האיחוד האירופי. זאת, נוסף על 2,000 הפליטים שאותם הסכימה הממשלה להכניס למדינה במאי.

(צילום מסך)

במקביל, בית המשפט העליון בהולנד אישר היום את מדיניות הממשלה, לפיה יוכלו הרשויות במדינה לסרב להעניק אוכל ומקלט לפליטים שיסרבו לחזור למולדתם, לאחר שבקשתם לקבלת מקלט נדחתה. מבית המשפט נמסר כי לאחר בחינת הנושא הוחלט כי המדיניות אינה סותרת את האמנה האירופית לזכויות אדם. ההחלטה גררה ביקורת מצד ארגוני זכויות אדם באירופה.

(צילום מסך)
לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully