אינתיפאדת הבודדים

סקר: חצי מהפלסטינים בעד אינתיפאדה, פחות מרבע רוצים שלום

בסקר שערך מכון מחקר פלסטיני עולה כי 50.4% מתושבי הגדה והרצועה תומכים באינתיפאדה שלישית - לעומת 21.7% שהשיבו כך לפני חצי שנה. מרבית הנשאלים מתנגדים לשיחות עם ישראל, וקרוב לחצי מהם רוצים בהתפטרותו של יו"ר הרשות אבו מאזן

סוכנויות הידיעות
18/11/2015
פלסטיני קופץ מעל צמיג בוער במהלך עימותים עם כוחות הביטחון, בית אל.  אוקטובר 2015. רויטרס
תומכים באינתיפאדה. הפרות סדר בגדה(צילום: רויטרס)

מחצית מהפלסטינים תומכים באינתיפאדה חדשה נגד ישראל – כך עולה מסקר חדש שערך מכון מחקר פלסטיני בחודש האחרון. 50.4% מהנשאלים בסקר, שכלל מדגם מייצג של מאה פלסטינים מעל גיל 18 מהגדה, מזרח ירושלים ורצועת עזה, השיבו כי הם תומכים באינתיפאדה שלישית, לעומת 35.2% שהתנגדו לה.

מדובר בעלייה ניכרת בתמיכה הפלסטינית באינתיפאדה. בסקר דומה שנערך בחודשים מאי-יוני, רק 21.7% מהציבור הפלסטיני תמך באינתיפאדה. בנוגע לאופי האינתיפאדה, 42.1% אמרו כי הם תומכים בכך שהיא תהיה חמושה, ורק 29.9% תומכים בהתקוממות לא אלימה.

עוד מעלה הסקר, כי 62% מהפלסטינים מתנגדים לחידוש משא ומתן ישיר עם ישראל, ורק 22.3% מהם תומכים בכך. מרבית המתנגדים הסבירו זאת בכך שאין להם תקווה ששיחות עם ישראל יניבו התקדמות כלשהי בעבור הפלסטינים, לאור הכישלון בסבבי השיחות הקודמים.

עוד בנושא:
נתניהו אישר שיווק של 454 יחידות דיור מעבר לקו הירוק בירושלים
ארדן על החלטת הקבינט: "האידיאלוגיה של הפלג הצפוני - כמו של דאעש"
אחרי אירופה: גם בדרום אמריקה יתחילו לסמן מוצרי התנחלויות?

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן הזה יכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל
סבבי השיחות לא הניבו תוצאות. הסכם אוסלו(צילום: AP)

נוסף על כך, הסקר מצביע בבירור על חוסר שביעות רצונם של הפלסטינים מיו"ר הרשות אבו מאזן. 47.8% מהנשאלים השיבו כי הם תומכים בכך שאבו מאזן יתפטר מתפקידו, ורק 29.6% השיבו כי הם מרוצים מתפקודו.

יו"ר "המרכז הפלסטיני לסקרים" אשר ערך את הסקר, ד"ר נביל כוכאלי, הסביר כי הנשאלים מסרו שהם התאכזבו מנאומו של יו"ר הרשות בעצרת האו"ם, וקריאתו לפלסטינים שלא לנקוט באלימות נגד ישראל.

(עדכון ראשון: 23:30)

לא מרוצים מתפקודו. אבו מאזן(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully