אישום: אם ל-7 מחיפה ריגלה עבור ארגון טרור בעזה ותכננה פיגוע

נסרין חסן, בשנות ה-40 לחייה, נעצרה במעבר ארז עם שובה מהרצועה, שם למדה להכין מטעני חבלה על ידי ארגון "גדודי חללי אל-אקצא", לו העבירה צילומים של מתקנים אסטרגטגיים בחיפה. כתב האישום מייחס לה ריגול וסיוע לאויב במלחמה

05/11/2015
עריכה: מתן חדד

נסרין חסן, תושבת חיפה בשנות ה-40 לחייה, נעצרה לפני כשלושה שבועות בחשד שקשרה קשר בעזה עם פעילי ארגון "גדודי חללי אל-אקצא" – כך הותר היום (חמישי) לפרסום. היום הוגש נגדה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, לפיו חסן, אם לשבעה, הצטרפה כחברה לארגון ותמורת כסף, ריגלה לטובתו ישראל, צילמה מתקנים אסטרטגיים בחיפה באמצעות הטלפון הנייד, לרבות נמל חיפה, תחנת המשטרה ובית המשפט בעיר, רשמה ותיעדה ידיעות בכוונה לפגוע בביטחון המדינה ומסרה את הידיעות ואת הצילומים לפעילי הארגון עת חזרתה לעזה.

כתב האישום מייחס לה עבירות של סיוע לאויב במלחמה, מסירת ידיעה לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה, ריגול, מגע עם סוכן חוץ, חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, קשירת קשר ועוד. את החקירה ניהלו בשב"כ דרום וביחידה לפעילות חבלנית עוינת במחוז דרום.

במהלך חודש מרץ 2015, הגיעה חסן למוצב אימונים צבאיים של ארגון אל-מוג'הדין בעזה, שם הדריכו אותה כיצד מרכיבים מטען חבלה והיא הסכימה לבצע פיגוע בעזרת המטען לאחר שתעבור אימון נוסף בהכנת מטען חבלה, ובכך קשרה קשר לסייע לאויב במלחמתו בישראל וכן קשרה קשר לגרום למותם של ישראלים באשר הם ישראלים בכוונה לפגוע בביטחון המדינה.

עוד בוואלה!

אמן פאות ותוספות שיער, יש דבר כזה?

בשיתוף המרכז לפתרונות שיער
אם לשבעה מחיפה מואשמת שריגלה עבור ארגון טרור בעזה ותכננה פיגוע. ספק 500
למדה להכין מטעני חבלה ותכננה לבצע פיגוע בישראל. חסן, היום(צילום: ספק 500)

עוד עולה מכתב האישום כי חסן, שבעלה תושב הרצועה, תיצפתה ואספה מידע שאותו תיעדה בכתב על אודות אבטחת נמל חיפה, תחנת הרכבת, משרד הפנים, תחנת המשטרה החדשה בחיפה ובית המשפט, תוך שהיא מפרטת את כמות המאבטחים בכל אחד מהמקומות והתנהלותם בעת בדיקות הביטחון. את הצילומים היא צילמה בחשאיות, תוך כדי שהיא עושה עצמה משוחחת בטלפון או שולחת מסרונים, מתוך כוונה שלא למשוך תשומת לב. בנוסף, בעת הצילומים, בדקה הנאשמת, לבקשת שולחיה, את מיקום מצלמות האבטחה באותם מקומות ותיעדה בכתב את מספר הכניסות שיש לכל מבנה.

עת חזרתה לתחומי רצועת עזה, מסרה הנאשמת לפעילי הארגון בעזה את כרטיסי הזיכרון של הטלפון הנייד שלה וכן את כל התיעוד שערכה בכתב. במהלך חודש מרץ 2015, הגיעה חסן למוצב אימונים צבאיים של ארגון "אלמוג'הדין" בעזה, שם הדריכו אותה כיצד מרכיבים מטען חבלה והיא הסכימה לבצע פיגוע בעזרת המטען לאחר שתעבור אימון נוסף בהכנת מטען חבלה, ובכך קשרה קשר לסייע לאויב במלחמתו בישראל וכן קשרה קשר לגרום למותם של ישראלים באשר הם ישראלים בכוונה לפגוע בביטחון המדינה.

נעצרה במעבר ארז לפני כשלושה שבועות. חסן, היום(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully