פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   לשכת ריבלין: "רואים בחומרה את דברי ראש מערך ההסברה החדש"

   לאחר שפרסם פוסט בפייסבוק המזלזל בנשיא ובתפקידו, יצאו בלשכת הנשיא נגד מינויו של רן ברץ, שנחשב למינוי אישי של נתניהו. בין היתר, כתב ברץ כי "הנשיא הוא דמות שולית כל כך, עד שאין חשש לחייו"

   נשיא המדינה ראובן ריבלין (ראובן קסטרו)
   "הדברים חמורים נוכח העובדה כי מדובר בפקיד בכיר במדינה". הנשיא ריבלין (צילום: ראובן קסטרו)

   לשכתו של נשיא המדינה, רובי ריבלין, פרסמה הערב (רביעי) תגובה חריפה ויוצאת דופן למינויו של רן ברץ לתפקיד ראש מערך ההסברה הלאומי, שנחשב למינוי אישי של ראש הממשלה בנימין נתניהו. מוקדם יותר פורסם לראשונה בחדשות ערוץ 2 כי לפני 11 ימים, כתב ברץ פוסט בעמוד הפייסבוק שלו, שבו ביקר את הנשיא והטיל ספק בחשיבות תפקידו והאבטחה סביבו.

   "אני חושב שזה אומר הרבה שהנשיא טס במחלקת תיירים, הסתובב ולחץ ידיים לכולם. בעיקר זה אומר שהוא דמות שולית כל כך, עד שאין שום חשש לחייו", כתב ברץ בפוסט המדובר.

   עוד בוואלה! NEWS:
   "מבוקש": 40 אלף שקלים תמורת הסגרתו של דורס אברהם חסנו
   בזמן שאושפזה: עיריית י-ם הרסה מרפסת של תושבת - ותבנה אותה מחדש
   המרד ברבנות נמשך: רשת הגיור החדשה ערכה עשרות גיורים מאז שנוסדה

   רן ברץ, ראש מערך ההסברה הלאומי (צילום מסך , פייסבוק)
   רן ברץ (צילום מסך מתוך פייסבוק)

   עוד כתב ברץ על ריבלין כי "נראה לי שאפשר אפילו לשלוח אותו במצנח רחיפה לגולן הסורי שבשליטת דאעש; יום למחרת הם יחזירו אותו עם רצון לפתוח במשא ומתן על חזרתם המיידית לעיראק, רק קחו אותו, בחייאת יזראעלין, הנשיא שלכם עובר במחנה לוחץ לכולם אחד אחד ידיים, מנסה לדבר איתנו בערבית שהוא לא יודע, אומר לנו שנתאחד כי חבל שאנחנו ככה שבטים שבטים, בקיצור הג'מעה בגללו בדמורליזציה גמורה, מיואשים לגמרי מהחיים, אפילו התחילו לדבר אולי נקים ארגון זכויות אדם לבדיקת השימוש האכזרי בבדיחות קרש במלחמה פסיכולוגית. הקרן החדשה כבר מתעניינת".

   פוסט שכתב רן ברץ, ראש מערך ההסברה הלאומי, נגד הנשיא ראובן ריבלין. 4 בנובמבר 2015. (צילום מסך , פייסבוק)
   הפוסט שפרסם ברץ (צילום מסך מתוך פייסבוק)

   בהודעת בית הנשיא נכתב: "אנו רואים את הדברים בחומרה רבה ומנכ"ל בית הנשיא אף העלה את הנושא מול לשכת ראש הממשלה, בבקשה להבין האם הדברים היו לנגד עיני ראש הממשלה עת קיבל החלטתו למנות את הנ"ל לתפקיד".

   ברץ, מצדו, מסר לחדשות ערוץ 2 כי דבריו היו בגדר "סאטירה", אולם בבית הנשיא לא השתכנעו. בהודעתם עוד נכתב כי "הדברים חמורים עוד יותר נוכח העובדה שמדובר בפקיד בכיר בשירות המדינה אשר אמור לשמש בתפקיד ייצוגי שכזה, ולשקף את עמדותיה של מדינת ישראל בארץ ובעולם. מטרידה גם תגובתו של המועמד, ההופכת את הדברים ל'אמירות סאטיריות' ותו לא, וזאת נוכח ימים אלו, שבהם מדינת ישראל מנהלת מערכה של ממש ברשתות החברתיות, מתוך הבנת הכוח הטמון בפוסטים מעין אלו ובמרחק הקצר בינן לבין הלגיטימציה למעשה".

   מלשכת ראש הממשלה נמסר: "ראש הממשלה בנימין נתניהו לא היה מודע לדברים שכתב רן ברץ ורואה בהם התבטאות לא ראויה. ראש הממשלה הבהיר לברץ שהתפקיד הציבורי מחייב אותו לנהוג בממלכתיות ובאיפוק, שלא היה מחויב להם כאדם פרטי שמתבטא בפייסבוק.


   (פרסום ראשון: 22:20)