פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   בעקבות הפיגוע: עצרות מחאה נגד הממשלה; "תג מחיר" ברמאללה

   ברחבי הארץ מפגינים תושבים נגד "אוזלת היד הביטחונית" והתמשכות אירועי הטרור, בין היתר בשומרון, בירושלים, ברעננה, בבאר שבע ובשומרון. אמש הוצתה מכונית פלסטינית ורוססה כתובת "הנקין נקמה" בתגובה לרצח בני הזוג הנקין

   בעקבות הפיגוע: עצרות מחאה נגד הממשלה; "תג מחיר" ברמאללה
   צילום: יותם רונן עריכה: שניר דבוש

   במקומות רבים ברחבי הארץ מתקיימות הבוקר (שישי) תפילות מחאה על רצח בני הזוג נעמה ואיתם הנקין, הורים מההתנחלות נריה, והפגנות נגד אוזלת היד לטענתם של הממשלה נגד אירועי הטרור. המחאות יתקיימו בירושלים, בגוש עציון, קריית ארבע, צומת שילת על כביש 443, נהוגות שבמועצה האזורית חברון, בית פוריק, ברעננה, בת ים, בבאר שבע, דימונה ועפולה.

   בנוסף לכך, החל משעות הבוקר הפגינו עשרות אנשים בצומת פדואל במועצה האזורית שומרון, שם גרים הוריו של איתם הנקין. כוחות משמר הגבול (מג"ב) ומשטרה מונעים מהם לחסום את הכביש.

   המפגינים צפויים לעמוד בצמתים בעת הלווייתם של בני הזוג. בשעה 11:00, במקביל לתחילת ההלוויה, נמסר מהמפגינים כי הם "יתייצבו לאורך כביש 60 כדי למחות על ההפקרות הביטחונית". מקומות נוספים שבהם צפויה להתקיים "עמידת מחאה": בצומת גוש עציון, בקריית ארבע, בגשר המיתרים בבירה. המוחים קראו לציבור שמתגורר בסמוך לכביש 60 לצאת ולעמוד עם דגלי ישראל.

   לקריאה נוספת:
   "בלתי נתפס שמשפחה כל כך קרובה מתרסקת בכמה רגעים"
   נתניהו: "אנו גינינו את הפיגוע בדומא, מה פשר השתיקה מרמאללה?"

   תפילת מחאה בקדומים על פיגוע הירי שבו נרצחו בני הזוג הנקין, אוקטובר 2015 (מערכת וואלה! NEWS , מטה קדומים)
   עצרת מחאה ותפילה לזכר בני הזוג הנקין בצומת קדומים, הבוקר (צילום: מטה קדומים)

   אמש בעקבות הפיגוע פרצו עימותים בין מתנחלים לפלסטינים באזור צומת יצהר. פלסטינים ויהודים יידו אבנים זה על זה וכתוצאה מכך נפצעה אישה בת 28 באורח קל ופונתה לבית החולים בילינסון שבפתח תקווה.


   עד כה נעצרו שלושה אנשים בעקבות מעורבותם בהפגנות המחאה. במהלך הלילה נעצר צעיר יהודי כבן 18 תושב חברון בהגפנה באזור בית ענון, ושני תושבי בית חגי, כבני 25, נעצרו בהפגנה בסמוך ליישוב שבהר חברון. עורך הדין עדי קידר מארגון חננו מטפל בעניינים של שלושת הצעירים.

   בתגובה לפיגוע: פעולת נקם יהודית בכפר פלסטיני

   במהלך הלילה הוצת כלי רכב בכפר הפלסטיני ביתילו שבאזור רמאללה. על קיר הבית שבסמוך רוססה הכתובת "נקמה הנקין". בעל הבית התבקש להגיע לתחנת בנימין להגיש תלונה. נציגי המנהל האזרחי וצה"ל הגיעו למקום והאירוע נחקר.

   נוסף לכך, רגמו מתנחלים באבנים כמה כלי רכב פלסטיניים בצומת איתמר, ועקב כך חסמו כוחות צה"ל את הכביש שבו אירע הפיגוע לתנועת כלי רכב פלסטיניים. כמו כן, צומת בה"ד 3 שבמרכז השומרון נחסם אף הוא לתנועת רכבים פלסטינים, לאחר שעשרות מתנחלים יידו אבנים לעבר כלי רכב באזור. כוחות משטרה וצבא הוזעקו כדי לפזר את המהומות. צומת קרני שומרון נחסם לתנועה וצומת ג'ינספוט שבשומרון נחסם לתנועת כלי רכב פלסטינים, לאחר שמתנחלים הציתו צמיגים במקום.

   תג מחיר בכפר ביתילו: רכב הוצת וכתובת "נקמה רוססה" על קיר הבית הסמוך (מערכת וואלה! NEWS)
   רכב פלסטיני שהוצת הלילה בכפר ביתילו

   כמו כן, מתנחלים נכנסו לכפר בית ענון הנמצא בסמוך לחברון ובמקום החלו עימותים עם התושבים הפלסטינים. כוחות הביטחון ירו רימוני גז והלם ועצרו את אחד המתנחלים. ליד רמאללה התקבצו כמאה מתנחלים להתקהלות שקטה, וכמה מהם וזרקו אבנים לעבר רכב פלסטיני, שניזוק.

   הפגנת מחאה בעקבות פיגוע הירי שבו נהרגו בני הזוג הנקין, סמוך לבית חגי, אוקטובר 2015 (מערכת וואלה! NEWS)
   תושבים מתאספים לעצרת מחאה באזור בית חגי, הבוקר

   כמו כן, דווח על הפרות סדר בציר גלעד, שבין ההתנחלות יצהר לחוות גלעד שבשומרון. פלסטינים יידו אבנים על כלי רכב שעברו במקום, אך לא דווח על נפגעים. גם בבנימין דווח על מהומות ויידויי אבנים. שני ישראלים נפגעו באורח קל מאוד בהתפרעויות בין ההתנחלות עפרה לצומת שילה.

   פלסטינים אף דיווחו על כמה מתנחלים שהסתערו לעבר כפר בורין שמדרום לשכם וניסו לפרוץ לבית בכפר. אשה פלסטינית ושלושת ילדיה נפצעו באורח קל מפגיעת רימוני גז שהושלכו על ידי מתנחלים בכפר הפלסטיני שבשומרון. עוד דווח מהפלסטינים על נוכחות מוגברת של כוחות צבא בכפר עוורתא הסמוך. בכפר פוריק הסמוך לשכם דווח על כך שכוחות צה"ל כיתרו שכונות במאמץ למצוא את המפגעים שביצעו את הירי.

   מתנחלים יידו אבנים על רכב פלסטיני ופצעו את אחת הנוסעות באורח קל (צילום מסך , צילום: עזרי טובי)
   כלי רכב פלסטיני שנרגם באבנים, אמש (צילום: עזרי טובי)
   תפילת מחאה בקדומים על פיגוע הירי שבו נרצחו בני הזוג הנקין, אוקטובר 2015 (מערכת וואלה! NEWS , מטה קדומים)
   צומת קדומים, הבוקר (צילום: מטה קדומים)

   חמאס בירך אמש על הפיגוע ה"הירואי" לדבריו וקרא לאנשיו לבצע עוד פיגועים. "זו התגובה האמיתית לפשעי הכיבוש", צוטט הארגון בכלי תקשורת פלסטיניים. חמאס קרא לבצע עוד פיגועים "איכותיים שיהדפו את הכיבוש מהגדה המערבית".

   גדודי השהיד עבד אל-קאדר אל-חוסיני מהזרוע הצבאית של פתח לקחו הלילה אחריות על הפיגוע. בהודעה שפרסמו נכתב: "אנו מזהירים את האויב מפעולות נגד האזרחים הפלסטיניים, מפני שכוחותינו יגיבו על התוקפנות באותו המטבע. אנו רואים בפעולות אלה פשעי מלחמה".

   (עדכון ראשון: 23:10)

   תג מחיר בכפר ביתילו: רכב הוצת וכתובת "נקמה רוססה" על קיר הבית הסמוך (מערכת וואלה! NEWS)
   "נקמה הנקין". כתובת הגרפיטי שרוססה על הבית בכפר ביתילו, הלילה
   מאו"ג איוש, תא"ל ליאור כרמלי ומח"ט שומרון, אל"ם שי קלפר, מזירת אירוע פיגוע הירי בשומרון. אוקטובר 2015 (דובר צה"ל)
   כוחות צה"ל בשומרון, אמש (צילום: דובר צה"ל)
   הפגנות בצומת בית ענון לאחר פיגוע הירי בשומרון, אוקטובר 2015 (מערכת וואלה! NEWS , חיים בלייכר - סוכנות תצפית)
   מתנחלים בסמוך לצומת בית ענון שבשומרון, אמש (צילום: חיים בלייכר - סוכנות תצפית)
   רכב פלסטיני נרגם באבנים בסמוך לצומת בה"ד 3 שבמרכז השומרון, אוקטובר 2015 (מערכת וואלה! NEWS , אהוד אמיתון, סוכנות תצפית)
   כלי רכב פלסטיני שנרגם באבנים, אמש (צילום: אהוד אמיתון, סוכנות תצפית)
   רכב פלסטיני נרגם באבנים בסמוך לצומת בה"ד 3 שבמרכז השומרון, אוקטובר 2015 (מערכת וואלה! NEWS , אהוד אמיתון, סוכנות תצפית)
   כלי רכב פלסטיני שנרגם באבנים, אמש (צילום: אהוד אמיתון, סוכנות תצפית)