פורץ חדר לגן ילדים, המשטרה לא עדכנה - והגננת הסתתרה מפני "מחבל"

גננת שזיהתה דמות חשודה בחצר הגן חששה שמדובר באירוע טרור לאחר שהוזהרה לטענתה על ידי שוטרים, והתחבאה במקלט עם הילדים והסייעות במשך 40 דקות. בסוף התברר כי מדובר בעבריין שהתחמק מניידות ומסוק משטרתי. המשטרה: לא התרענו על מחבל

09/09/2015
מסוק שהוזנק בלהבים למעקב אחרי שלושה חשודים בפריצה, ספטמבר 2015. פייסבוק, אתר רשמי
"הקב"ט לא ענה". המסוק המשטרתי שהוזנק למקום(צילום: אתר רשמי, פייסבוק)

גננת בלהבים הסתתרה במקלט במשך כ-40 דקות עם תינוקות ופעוטות עד גיל שלוש בשל חשש כי מחבל פרץ לגן, מבלי שעודכנה לטענתה על ידי הרשויות כי לא מדובר בפעולת טרור. "הם השאירו אותה בפאניקה, בלחץ אמיתי. כל הזמן הזה אף אחד מהמשטרה או הקב"ט לא הגיע לגן לבוא ולשלוט במצב או להודיע לה מה קורה. היא חיפשה מישהו שיושיע אותה וזה לא קרה", סיפר בעלה.

הסיפור אירע בבוקר יום חמישי האחרון. משטרת התנועה באזור ביצעה פעילות ללכידת עבריינים בכביש 31 בסמוך ללהבים. השוטרים זיהו כלי רכב שפורץ את אחד המחסומים ולא נענה לקריאתם לעצור, תוך שהוא נוסע בפראות נגד כיוון התנועה ונכנס ליישוב. בשלב זה אף הוקפץ מסוק לאוויר.

במקביל, הגננת ביישוב הכניסה את הילדים לתוך הגן לאחר פעילות בחצר. בשלב זה, טענה, שמעה את אחד השוטרים קורא לעברה במגפון: "הוא אצלך, תיכנסי הביתה". היא הבחינה בגבר בחצר הגן וחשבה שהוא מחבל, והתפנתה עם הסייעות והילדים למקלט. לדבריה, היא פנתה למשטרה ולמועצה כדי להבין במה מדובר, אך המוקד המשטרתי לא ידע להסביר לה והקב"ט לא ענה.

טוב לדעת (מקודם)

מבצע מיוחד לגולשי וואלה על המזרונים הטובים בעולם

מוגש מטעם ד"ר קומפורט
לטענת המשטרה, החשודים נסעו נגד כיוון התנועה ופרצו מחסום. כביש 31(צילום: צילום מסך)

"המשטרה עקבה אחרי כנופית גנבים מוכרת באזור הדרום והוקמו מחסומים", תיאר בעלה של הגננת את הדקות המתוחות. "אשתי נכנסה לגן תוך שהיא מבחינה במסוק בסמוך למבנה. היא יצאה החוצה לראות מה קורה, ואז השוטר צעק והזהיר אותה. היא לא הבינה במה מדובר וחשבה שיש מחבל בחוץ. במקביל, המשטרה תפסה כנופיית פורצים מול הבית. הם תפסו אחד ושניים הצליחו להימלט. אחד מהם ברח מאחורי הבית ושבר את הגדר ונכנס לחצר של הגן, והשני נכנס לבתים ממול הגן".

לדבריו, "הקב"ט לא ענה לה. בסוף מישהו במוקד ענה, איזו פקידה שאומרת שהיא לא יודעת במה מדובר. כל הזמן הזה, מ-09:35 עד 10:10, היא ראתה את החשוד רץ בתוך החצר וחושבת שזה מחבל. היא הייתה בלחץ וגוננה על הילדים, בסך הכול בני שנה ושמונה חודשים עד גיל שלוש".

בסופו של דבר, השוטרים נכנסו לגן ולכדו את החשוד בתוך החצר כשהוא מנסה להסתיר את עצמו עם שטיח. מחקירתם עולה כי מדובר בעבריינים שמבוקשים זה כמה שנים בגין עבירות רכוש. "זאת טראומה קשה מבחינתה, זה אחד האירועים הקשים ביותר שהיו לה בחיים. אני הגעתי לשם יותר מאוחר והם עדיין היו בשוק מהאירוע", הוסיף הבעל.

המשטרה: "הגנב נתפס תוך זמן קצר, מעולם לא התרענו על מחבל"

מהמשטרה נמסר כי "תמוהה בעינינו העובדה שמיקוד הכתבה אינו בפעילות ראויה של שוטרים שעסקו בהצלת חיים, תוך תפיסת חשודים מבוקשים ורכוש גנוב רב, אלא בטענה של אזרחית שאינה נכונה עובדתית.

"הנהג, הרכב והרכוש הגנוב נתפסו תוך זמן קצר. החשוד השני נמלט ובשעה שהחלו בסריקות אחריו, התקשרה אזרחית למוקד 100 וטענה כי יש 'מחבל' בביתה. השוטרים שהבינו כי מדובר בחשוד, הגיעו למקום ועצרו אותו. בשום שלב לא התריעה המשטרה לתושבים להיכנס לביתם בשל קיום 'מחבל' באזור וכל הטוען אחרת, טועה ומטעה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully