עבודות הרכבת הקלה בגוש דן יוצאות לדרך

מהבוקר: הסדרי תנועה חדשים בתל אביב בשל עבודות הרכבת הקלה

לאחר סגירת צומת מעריב, יחולו שינויי תנועה נוספים לקראת העבודות על התחנה הגדולה ביותר, תחנת קרליבך. היום יתקיים ככל הנראה דיון נוסף בנוגע להיערכות לפירוק הגשר

צילום: יותם רונן עריכה: נועה לוי

שלושה ימים לאחר סגירת גשר מעריב, יתעוררו הבוקר (ראשון) אלפי תושבי תל אביב והסביבה להסדרי תנועה חדשים לקראת העבודות על התחנה הגדולה ביותר של הרכבת הקלה בגוש דן, תחנת קרליבך. כמו כן, היום יתקיים ככל הנראה דיון נוסף בנוגע להיערכות לפירוק הגשר בהשתתפות הגורמים הרלוונטיים, ורק בתומו תחליט המשטרה אם לאשר את פיצוצו ביום חמישי.

עוד בוואלה! NEWS:
צומת מעריב נסגר לתנועה, הגשר יפוצץ בחמישי הבא
"היחידה בארץ בתפקיד": האישה שתפוצץ את גשר מעריב
המשטרה חוששת מפיצוץ גשר מעריב: "מה יקרה אם הוא יגלוש הצדה?"

עוד בוואלה!

באנו לחגוג באשקלון עם מסעדת כולנו

יוליה פריליק-ניב
לכתבה המלאה
רחוב קרליבך (צילום: ראובן קסטרו)

בעקבות העבודות על תחנת קרליבך, צפויים השינויים הבאים בהסדרי התנועה:

* צומת מעריב ייסגר לתנועה לבאים מרחוב לינקולן. ניתן יהיה לבצע פניית פרסה.

* התנועה בין צומת מעריב לרחוב מזא"ה תותר לתחבורה ציבורית בלבד, בשני הכיוונים.

* רחוב התעשייה יהפוך לחד סיטרי. הכניסה תתאפשר מרחוב המסגר והיציאה תהיה לדרך מנחם בגין.

* רחוב המלאכה יהפוך לחד סיטרי. הכניסה תתאפשר מדרך מנחם בגין והיציאה תהיה לרחוב המסגר.

* תתאפשר פנייה שמאלה מרחוב המלאכה לרחוב המסגר. תתאפשר פנייה לרחוב נחמני מדרך מנחם בגין.

* רחוב החשמונאים יהפוך לנתיב תחבורה ציבורית בלבד (ממזרח למערב בלבד).

* ייפתח מעבר לכלי רכב ברחוב הארבעה, מדרך מנחם בגין.

ביום חמישי האחרון נפרשו כ-400 איש כדי לחסום את אזור התחבורה המרכזי לקראת הסדרי התנועה החדשים ופירוק הגשר. "שש קבוצות של צבע נפרשו כאן, אלפי מטר מעקות וגדרות, נעשה פה קרצוף של הגשר, באגר ישבור בצד הצפוני את הבסיס והמפתח הראשון של הגשר, עשינו הסדרי תנועה שמאלה כדי לפנות מבגין לרחוב המלאכה, הכול כדי שביום ראשון בבוקר יהיו פה שני נתיבי תחבורה ציבורית משני צדי הגשר", אמר אז לוואלה! NEWS רונן גינזבורג, מנכ"ל "דניה סיבוס", אחת משתי החברות שיהרסו את הגשר. גינזבורג הגיע אז לצומת יחד עם ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, ומנכ"ל נת"ע, יהודה בראון.

נותרו עוד הכנות רבות בתחום הבטיחות בטרם יאושר המועד המבוקש לפיצוץ הגשר (צילום: ראובן קסטרו)

עוד הוסיף גינזבורג, כי בתדרוך שהתקיים ביום חמישי האחרון במשטרת תל אביב, בהשתתפות בראון, סגן מפקד המחוז תנ"צ יורם אוחיון ונציגי החברות, הוחלט כי הגשר יפוצץ ביום חמישי הבא, ה-20 באוגוסט, אם המפרקים יעמדו בתנאים שהציבה המשטרה. "הכוונה של המשטרה לאפשר לנו לפוצץ את הגשר ב-20 בחודש", אמר. "זה בתנאי שמפקד המחוז או סגן מפקד המחוז יהיה בטוח שבאירוע של פיצוץ הגשר לא תיפול שערה מראשו של אזרח אחד". לדבריו, "נעבור משרד-משרד ובית-בית כדי לוודא שאף אחד לא יהיה כאן בשעת הפיצוץ ולא תיפול שערם אחת מראשם של אנשים".

אין תמונה (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

לדברי גורם במשטרת תל אביב, כרגע מסתמן שנותרו עוד הכנות רבות בתחום הבטיחות בטרם יאושר המועד המבוקש לפיצוץ הגשר. "הם לא הציגו לנו את מה שדרשנו מהם להכין לקראת אישור התכניות", אמר ביום שישי גורם במשטרת תל אביב לוואלה! NEWS. "יש כאן סוגיות בטיחות מורכבות, ולכן לא נאפשר את פיצוץ הגשר עד שלא נהיה בטוחים לגבי כל הסוגיות".

אין תמונה (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

עוד נודע לוואלה! NEWS כי המשטרה העבירה לאחרונה שורת דרישות ל"דניה סיבוס", "תמר גרופ" ונת"ע כתנאי למתן האישור הסופי לפיצוץ הגשר. בין היתר, ביקשה המשטרה מהחברות לבצע סקר סיכונים, להציב במקום אחראי בטיחות, לסגור את המתחם בצורה הרמטית ולאבטח את כל המבנים הנטושים והפעילים במתחמי הרחובות הסמוכים. עוד ביקשה המשטרה להביא למקום חברת הפקה שתעביר בשידור חי את פיצוץ הגשר על מסכי ענק שיוצבו בקרבת מקום, כדי למנוע התקהלות סקרנים באזור הפיצוץ.

(עדכון ראשון: 23:47)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully