אחרי שתמך בשריפת כנסיות: יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין ייחקר

לאחר שהוקלט מביע תמיכה בשריפת כנסיות בישראל, נדרש גופשטיין להגיע היום לחקירה במשרדי המפלג לפשיעה לאומנית בחשד להסתה לגזענות ולאלימות. פרקליטו: "המשטרה נכנעה ללחץ הוותיקן"

משה שטיינמץ ויהושע בריינר
11/08/2015
באדיבות "כיכר השבת"

(גופשטיין בשבוע שעבר: "בוודאי שאני תומך בשריפת כנסיות בישראל")

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - האם זה באמת עוזר להעלים כאבים?

מוגש מטעם בי קיור לייזר

יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין זומן היום (שלישי) לחקירה במשרדי המפלג לפשיעה לאומנית ביחידה המרכזית (ימ''ר) של מחוז ש''י בעקבות התבטאותו בשבוע שעבר שבה הביע תמיכה בהצתת כנסיות בישראל. גופשטיין נדרש להגיע לחקירה בשעות הקרובות בחשד להסתה לגזענות ולאלימות.

פרקליטו של של גופשטיין, עו"ד איתמר בן גביר, אמר בתגובה: "יש להצטער על כך שהמשטרה נכנעה ללחץ הוותיקן. השלב הבא מן הסתם יהיה שהאפיפיור הוא שיחליט על הגשת כתב האישום. במדינה דמוקרטית המשטרה צריכה להתעלם מפוליטיקה ולא לנהל חקירות על פי לחצים".

"מוכן לשבת בכלא 50 שנה בשביל זה". גופשטיין(צילום: נועם מושקוביץ)

לפני שבוע נשמע גופשטיין בהקלטה שנחשפה באתר "כיכר השבת" מביע תמיכה בהצתת כנסיות. במהלך סימפוזיון בישיבת וולפסון בירוחם הוא נשאל לעמדתו בנושא. תחילה הוא ניסה להציג את דעתו של הרמב"ם, שלטענתו פסק נגד כנסיות בארץ ישראל, אך בהמשך כשנשאל שוב ושוב על דעתו האישית אמר: "בוודאי שכן".

לצדו של גופשטיין ישבו דמויות מוכרות מהמגזר הדתי והחרדי, ביניהם העיתונאי החרדי בני רבינוביץ' והרב משה קליין, וניסו להבין ממנו אם זוהי דעתו האישית. בהקלטה שנחשפה באתר "כיכר השבת", נשמע רבינוביץ' שואל שוב את גופשטיין: "אל תגיד לי רמב"ם, שאלתי אותך מה אתה אומר", והוא נענה שוב: "הרמב"ם פסק שצריך לבער או לא? עבודה זרה צריך לבער". משתתף נוסף בפאנל שאל: "בנצי, אתה בעד לשרוף או לא?" וגופשטיין השיב: "בוודאי שכן. בוודאי. זה הרמב"ם. פשוט כן. מה השאלה בכלל?".

גם כשהרב קליין העיר את תשומת לבו של גופשטיין לדברים החמורים ואמר "זו עילה לעצור אותך", גופשטיין לא התרגש והמשיך לומר את דעתו הנחרצת בנושא. רבינוביץ' שוב התנגד לדבריו: "בנצי, אני רוצה לומר לך שאני באמת בהלם ממה שאתה אומר פה. אתה בעצם אומר שצריך לצאת ולשרוף כנסיות. אתה אומר פה דבר מטורף". על כך השיב גופשטיין: "מה השאלה? יש לך ספק שלא?". הרב קליין אמר בתגובה לגופשטיין: "בנצי, ברגע זה צילמו והקליטו אותך. זה מגיע למשטרה ואתה נעצר". גופשטיין הגיב: "זה הדבר האחרון שמטריד אותי. אם זו האמת, אני מוכן לשבת בכלא 50 שנה בשביל זה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully