הרצוג במאהל המחאה מול בית נתניהו: "אבו מאזן רבע שעה מכאן"

יו"ר המחנה הציוני הגיע למאהל "צום איתן" שהוקם על ידי תנועת "נשים עושות שלום" בדרישה לחידוש המשא ומתן. בית המשפט דחה את דרישת העירייה לפנות את המקום והתיר להן להישאר במאהל עד יום חמישי

משה שטיינמץ
"הדרישה לפנותו מבטאת יומרה פסולה". מאהל המחאה בירושלים, היום (צילום: נועם מושקוביץ)

תנועת "נשים עושות שלום" הקימו לפני 20 יום מאהל מחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים, בדרישה להיפגש עם בנימין נתניהו ולפעול להסדר מדיני. מאז דרשה עיריית ירושלים לפרק את המאהל, המכונה "צום איתן", אולם בית המשפט המחוזי בעיר הוציא צו ביניים האוסר על העירייה לפנות את המאהל עד ליום חמישי הקרוב. הנשים מתכוונות לשהות במקום 50 יום, במהלכם חלקן שובתות רעב, ולפנות את המאהל ביום השנה למבצע "צוק איתן".

יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג ביקר היום במאהל והדגיש כי נתניהו צריך לחדש את המשא ומתן עם הפלסטינים. "אבו מאזן נמצא רבע שעה מפה, זה הזמן ללכת לדבר עמו. יש צורך לעשות מהלך אמיץ וכמו שאמרתי בשבוע שעבר אפשר להגיע להסכם וצריך לעשות מאמץ. זו חובתנו לדורות הבאים", אמר. הרצוג, שאמר לנשים כי הוא תומך בארגונן, הוסיף: "אל תרפו, מהפכות מתחילות על ידי נשים".

עמיתו של הרצוג לסיעה, חבר הכנסת נחמן שי, ביקר אף הוא במקום והבטיח לנשים כי יתייחס למחאתן מחר במליאת הכנסת. "התנועה הוקמה אחרי 'צוק איתן'. שנה עברה ומאומה לא קרה, ולכן החלטנו לשבת מול בית ראש הממשלה ולהגיד לו שאנחנו מאמינות כי הוא יכול לקדם הסדר מדיני. אנו מקוות שהוא ייפגש אתנו ויושבות פה כדי להראות נחישות והתמדה", סיפרה חברת התנועה תמי אביגדור. היא הוסיפה כי "אין דרך אחרת מלבד הסדר מדיני. כל אימא פה יש לה ילד בצבא, ואנו לא רוצות לחזור לקיץ הקודם". מלבד הרצוג ושי נכחו במקום חבר הכנסת לשעבר מוסי רז ומנכ"ל משרד החוץ לשעבר אלון ליאל.

לקריאה נוספת:
אחרי מהומות ט' באב: חברי הרשימה המשותפת יעלו מחר לאל-אקצא
בית הקפה החדש שמאיים להצית את ירושלים
השרים אישרו את החוק שיקל להרשיע נאשמים במעשי טרור

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - האם זה באמת עוזר להעלים כאבים?

לכתבה המלאה
"לא רוצות לחזור לקיץ הקודם". מאהל "צום איתן", היום (צילום: נועם מושקוביץ)

הנשים דחו בתוקף את הדרישה של עיריית ירושלים לפנותן. "מדיניות העירייה להתנות קיומה של כל מחאה במרחב הציבורי על כל צורותיה באישורה מראש, מבטאת יומרה פסולה וחסרת כל בסיס בדין, להוות רשות רישוי למחאה בעיר ירושלים ולקבוע את מיקומה, עיתויה, אופיה ומשכה", אמרו.

חברת הכנסת לשעבר אתי לבני, חברת התנועה, הוסיפה כי "אנו מאות נשים מכל רחבי הארץ, לוקחות חלק במחאה שקטה ובקריאה לשלום, בתיאום עם משטרת ישראל. כוונת העירייה לפנות אותנו ללא סמכות מהווה פגיעה בחופש הביטוי ובזכות המחאה, זכויות יסוד במשטר דמוקרטי. אנו נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי לממש את הזכות ל-50 ימי המחאה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully