צפו בתיעוד נדיר של נמר שלג - אבל נסו קודם למצוא אותו

משלחת צילום שיצאה למסע של 17 ימים בהרי ההימלאיה בהודו חזרה עם תמונות מרהיבות של נמרי שלג מוסווים בנוף הררי ומנסים לצוד את טרפם. "כל כך קשה לקלוט אותם שמספיקה שניה אחת של היסח דעת כדי לאבד אותם לגמרי". צפו ונסו למצוא אותם בעצמכם

אסור לפספס
Inger Vandyke/DIIMEX.COM

נמר השלג ידוע בתור צייד בלתי נראה, המכונה בפני התושבים המקומיים במרכז אסיה כ"רוח הרפאים של ההרים". אם כך, אין פלא שמשלחת של צלמים גוייסה למסע מתיש של 17 ימים בקור היסטרי כדי לנסות לתעד - ואפילו אם רק למספר שניות - את החיה המיסתורית הזאת.

אינגר וונדייק היא אחת הצלמות האמיצות שהצליחה לתפוס את הטורף החמקמק אורב לטרפו בהרי ההימלאיה שבסמוך ללדאק, הודו - וכעת היא מפרסמת את התמונות הנדירות שספק אם תצליחו למצוא בהן בכלל את נמרי השלג המוסווים. "היינו בשטח בתנאים קשים, לא התקלחנו ולבשנו את אותם הבגדים שהגענו איתם ביום הראשון. אחד המקומיים הביא לנו בקבוק מים שתוך שעה פשוט קפא לגמרי", היא מספרת ל-GrindTV, "נמרי השלג מסווים את עצמם כל כך טוב, עד שהם יכולים פשוט להיעלם לנו מול העיניים. כשאני מסתכלת על התמונות שלי אני לפעמים תוהה כמה מהם עברו בשטח מבלי ששמתי לב בכלל".

היכן מסתתר נמר השלג? נסו למצוא אותו

נו? רואים? (צילום: אתר רשמי, Inger Vandyke/DIIMEX.COM)

הנה הוא:

ועכשיו? (צילום: אתר רשמי, Inger Vandyke/DIIMEX.COM)

וונדייק סיפרה שללא סיוע של התושבים המקומיים - ספק אם אנשי המשלחת היו מסוגלים לאתר את הנמרים בעצמם, "המקומיים עזרו לנו מאוד. הם סימנו לנו איפה הנמרים נמצאים ולקח לנו כמה דקות עד שהצלחנו לאמן את הראייה שלנו כדי לקלוט אותם על הנוף הסלעי", היא מוסיפה, "כל כך קשה לקלוט אותם שמספיקה שניה אחת של היסח דעת כדי לאבד אותם לגמרי".

גם בתמונה הזאת מסתתר לו נמר שלג. איפה אפי?

קרדיט : Inger Vandyke/DIIMEX.COM (צילום: אתר רשמי, Inger Vandyke/DIIMEX.COM)

והנה הוא:

קרדיט : Inger Vandyke/DIIMEX.COM (צילום: אתר רשמי, Inger Vandyke/DIIMEX.COM)

"בכל פעם שהורדנו את המצלמה כדי לנוח קצת - איבדנו אותם, ולקח לנו הרבה זמן למצוא אותם שוב". על אף כישורי ההסוואה המפתיעים של נמרי השלג, וונדייק מספרת שרק 7 מתוך 8 הנמרים שראו הצליחו לתפוס את הכבשים הכחולות, "שבעה מהם כשלו בציד. ניסינו כמה שיותר להסתתר כדי לא להפריע להם. רצינו שהם יהנו מהאוכל אבל הם לא הצליחו".

"זה הייתה החוויה המדהימה ביותר שהייתה לי עם בעלי החיים הפראיים", סיכמה וונדייק את המסע, "רעדתי בסוף המסע. אולי זה בגלל שהיה לי קר לשבת שעות על קרח, אבל זה גם בגלל שלא האמנתי שהצלחתי לראות אותם בעת מעשה".

עוד באותו נושא

צפו בתיעוד נדיר: נמר שלג סיני בסביבתו הטבעית

לכתבה המלאה
הפעם ניתן לראותם בבירור (צילום: אתר רשמי, Inger Vandyke/DIIMEX.COM)
נמר השלג מנסה לצוד - ללא הצלחה (צילום: אתר רשמי, Inger Vandyke/DIIMEX.COM)
מצמצו טיפה והוא יעלם. נמר השלג באקט של חמידות (צילום: אתר רשמי, Inger Vandyke/DIIMEX.COM)
והנה הם משחקים יחד. פשוט לאמץ אותם (צילום: אתר רשמי, Inger Vandyke/DIIMEX.COM)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully