למרות התנגדות כץ: ארדן קיים דיון על הרכבת הקלה, וגילה "כאוס"

בדיון התברר כי עדיין אין תקציב עבור הוספת 168 שוטרים לאבטחת העבודות. בעקבות כך יבחן ארדן אם בסמכותו לדחות את העבודות, שאמורות להתחיל ב-2 באוגוסט. גורמים במשרד התחבורה: ארדן מנותק מהשטח

21/07/2015
צילום: עמוד היוטיוב של חברת נת"ע, ישראל סאן, דוד קורן; עריכה: יאיר דניאל

(מסיבת העיתונאים על עבודות הרכבת הקלה מסוף החודש שעבר)

טוב לדעת (מקודם)

הטיפול הטבעי שמנצח את כאבי הברכיים - בלי לצאת מהבית

מוגש מטעם אפוסתרפיה

גורמים במשרד לביטחון הפנים התייחסו היום (שלישי) לבניית הרכבת הקלה בגוש דן, ומסרו כי השר גלעד ארדן ראה לראשונה את ההיערכות לעבודות רק ביום חמישי, וכי מדובר ב"כאוס מוחלט". עקב כך יבחן ארדן האם בסמכותו לדחות את העבודות, שאמורות להתחיל ב-2 באוגוסט, בחודש או חודשיים, ובודק מול משרד האוצר את ההמשמעות התקציבית של הצעד.

"משרד התחבורה והאוצר סגרו לפני חודשים כי העבודות יתחילו, ויש להן השלכות חסרות תקדים לא רק בתל אביב, אלא גם עד נתניה, אשדוד ומודיעין", אמרו הגורמים. "תמונת המצב שהציגה המשטרה היא של כאוס מוחלט. רק שלושה חניונים מתוך 36 חניוני "חנה וסע" שהצהירו עליהם הוסדרו, אף נתיב תחבורה ציבורית לא הוכשר. אין דרכי חילוץ".

גורמים במשרד התחבורה מסרו בתגובה: "השר ארדן מנותק מהמשטרה ופועל באופן פוליטי. הכול כבר סוכם עם המשטרה וישנו הסכם בין המשרדים לפעילות משותפת. במשרד התחבורה גם הביעו תמיהה לגבי הנתונים שבהם נקב ארדן, בהם 36 חניוני "חנה וסע". "מעולם לא דובר על הפשרת 36 חניונים. זה רק מראה עד כמה השר ארדן מנותק מאנשי המקצוע שבמשרדו. משרד התחבורה סיכם עם המשטרה על כל נושא האכיפה הנדרשת".

עוד בנושא
ישראל כץ מסתכל לאחור ולא מבין מה ארדן רוצה ממנו
השר כץ במכתב חריף לנתניהו: "הרפורמה בדואר - כישלון"

ויכוח על תחומי אחריות בין שרי הליכוד. כץ וארדן(צילום: עיבוד תמונה, יותם רונן, ראובן קסטרו)

הבוקר הודיע ארדן על כוונתו לקיים את הדיון. בתגובה, חברו למפלגה, שר התחבורה ישראל כץ, פנה אליו בבקשה לבטלו בטענה כי הדבר אינו בסמכות השר לביטחון הפנים. "האחריות להקמת פרויקט הרכבת הקלה מוטלת עליי, והעבודה תחל ב-2 באוגוסט - בדיוק כפי שתוכנן", אמר כץ. במשרד התחבורה טוענים כי משרד התחבורה והאוצר נערכו לתחילת העבודות וכל הגורמים, ובהם משטרת ישראל, קיבלו עדכון והתראה בנושא, והתיאום נעשה מבעוד מועד.

בדיון השתתפו מנכ"לי משרדי ממשלה, קציני משטרה, גורמים מעיריית תל אביב וכן נציגים במשרד האוצר. חברת נת"ע החרימה את הדיון, בהוראת שר התחבורה.

המשרד לביטחון הפנים דרש בזמנו להקצות 230 שוטרים לאבטחת העבודות, אך בסופו של דבר הוחלט שיוקצו 168 שוטרים למשימה. בדיון היום התברר מנציגי משרד האוצר כי גם להוספת 168 תקנים אין עדיין תקציב, שעלותו מוערכת ב-55 במיליון שקלים בשנה לשש שנים.

(עדכון ראשון: 11:44)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully