מאות הגיעו להזדהות עם הכנסייה שהוצתה: "נמשיך לזרוע אהבה"

תושבים, מטיילים וחברי ארגונים הפועלים למען דו-קיום, הגיעו לכנסיית "הלחם והדגים" שעל גדות הכינרת והעניקו חיבוק חם לאנשיה. "מי שעשה את זה לא מייצג את היהודים, ודווקא גורם להם נזק"

  • כנסייה
  • הצתה
  • הכנרת
צילום: מאיר וקנין, דוברות כיבוי והצלה מחוז צפון; עריכה: גדי וינסטוק

מאות בני אדם פקדו מאז שעות הבוקר (שבת) את כנסיית "הלחם והדגים" שעל גדות הכינרת, אשר הוצתה ביום חמישי האחרון. בין המבקרים הרבים היו חברי הארגון "צועדים יחד לעתיד משותף", תנועה אזרחית יהודית-ערבית הפועלת למען "שלום בית" בין יהודים וערבים, שהוקמה על ידי אריאל רוניס.

"מעשה הנבלה הזה מנסה לפגוע במרקם היחסים בגליל", אמרה דריה ארבל, חברת הארגון מצפת. "אנחנו גרים כאן ביחד, בני כל הדתות, ולא ניתן לאף אחד לפגוע בחיים המשותפים שבנינו כאן", היא הוסיפה. "על המדינה להבין שפשעי השנאה האלה הם מעשי טרור לכל דבר. צריך למצוא את המפגעים ולהביא אותם לבית המשפט. אנחנו מחבקים היום את אנשי כנסיית הלחם והדגים".

עוד בנושא:
"והאלילים כרות יכורתון": חשד להצתת כנסייה בשפת הכינרת
בעקבות הצתת הכנסייה: צליינים שוקלים לבטל ביקורים בישראל
ח"כים מהמחנה הציוני בכנסייה שהוצתה: "תוצאה של פחד והסתה"

עוד בוואלה!

אחרי הטראומה מלבנון הוא לא רצה לצאת מהבית. עכשיו הוא מופיע על במה

לכתבה המלאה
"מעשה הנבלה הזה מנסה לפגוע במרקם היחסים בגליל". הבעת תמיכה מחוץ לכנסייה, היום (צילום: ספק 500, דריה ארבל)

בני קלמן, חבר הארגון מקיבוץ ברעם שהגיע למקום, אמר כי הגיע לכנסייה כדי להביע הזדהות עם אנשיה. "אני מתבייש היום כשאני רואה את הנזק שנגרם לכנסייה", אמר קלמן. "זה מזעזע אותי. אני אומר לכל מי שמנסה לפגוע בחיים המשותפים בגליל: אנחנו נישאר ביחד, על אף כל הקיצוניים. לא ניתן למחרחרי המלחמה והשנאה לנצח. אנחנו נמשיך לזרוע אהבה".

"זה מעשה נבזי, כמו כל פגיעה במקום קדוש לדת היהודית" (צילום: ספק 500, דריה ארבל)

שאדי חלול מגוש-חלב, שמכהן כיו"ר העמותה הארמית בישראל, הגיע למקום עם חברי העמותה המתגוררים בצפון. חלול אמר כי "מה שנעשה בכנסייה זה מעשה נבזי, כמו כל פגיעה במקום קדוש לדת היהודית". לדבריו, "יש לנו עבר משותף וגם עתיד משותף. מי שעשה את זה לא מייצג את היהודים ודווקא גורם נזק ליהודים. הוא פוגע בצדקת קיומם של היהודים כאן ומשיג תוצאה הפוכה משום ששונאי ישראל מנצלים את זה לרעת היהודים".

ראש המסדר הבנדיקטיני בישראל, האב גרגורי קולינס, שאליו משתייכת הכנסייה, נשא דברים בפני המבקרים הרבים. "הפגיעה בכנסייה פוגעת בכל מי שמאמין בציביליזציה של אהבה ודו-קיום". קולינס הטיף לשלום וקרא לרשויות המדינה לשים את ידן על המפגעים.

(צילום: ספק 500, דריה ארבל)
(צילום: ספק 500, דריה ארבל)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully