בצורת קשה בצפון קוריאה: שדות האורז התייבשו, מאגרי המים ריקים

סוכנות הידיעות הרשמית דיווחה כי 30% משדות האורז נפגעו בשל המחסור בגשמים. לפי האו"ם, כשליש מילדי המדינה סובלים מתת-תזונה. ואולם, לפי ההערכות, הבצורת לא תגרום לאסון הומניטרי כמו זה שהיה בשנות ה-90

סוכנויות הידיעות
17/06/2015
קים ג'ונג און, מנהיג קוריאה הצפונית, מבקר בשדה אורז במדינה, 1 ביוני 2015. רויטרס
מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און מבקר בשדה אורז, החודש(צילום: רויטרס)

קוריאה הצפונית הודיעה כי היא מתמודדת עם הבצורת הקשה ביותר זה שנה, מה שעורר חשש למחסור חמור במזון במדינה המסוגרת. סוכנות הידיעות הרשמית במדינה דיווחה כי המחוזות המרכזיים במדינה שמגדלים אורז נפגעו קשה מהמחסור בגשמים וכי 30% מהחלקות התייבשו.

לפי הערכות שונות, מאות אלפי תושבים בקוריאה הצפונית
מתו במהלך רעב כבד שפשה במדינה בשנות ה-90. עם זאת, מומחים מעריכים כי הבצורת הנוכחית לא צפויה לגרום לאסון הומניטרי בקנה מידה כזה לאור השיפורים האחרונים בענף החקלאות. תכנית המזון של האו"ם טוענת כי המדינה הקומוניסטית מתמודדת באופן קבוע עם מחסור חמור במזון וכי שליש מילדי המדינה סובלים מתת-תזונה.

"מפלס המים במאגרים נמצאים בשפל, בזמן שהנהרות והנחלים מתייבשים", דיווחה סוכנות הידיעות. עוד נמסר כי נשתלו יבולים אחרים בשדות האורז היבשים באזורים מוכי האסון כי "להפחית את הנזק". שגריר דנמרק לקוריאה הצפונית והדרומית, תומאס להמאן, מסר לסוכנות הידיעות רויטרס כי הוא ביקור במחוזות היבשים בחודש שעבר. "המחסור במים גרם לנזק גדול ליבול של האביב וקשה לגדל שדות אורז ללא כמות מים מספקת", הוסיף. כמות הגשם שירדה בשנה שעברה במדינה הייתה הקטנה ביותר זה 30 שנה.

לקריאה נוספת על קוריאה הצפונית
"מומחי גרעין מצפון קוריאה ביקרו באיראן בזמן השיחות עם המערב"
"בגלל אורז: שליט קוריאה הצפונית חיסל את סגן שר הצבא"
יממה לפני: קוריאה הצפונית ביטלה במפתיע את הגעת מזכ"ל האו"ם

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully