צעיר טבע למוות במאגר בית זית שליד ירושלים

חבריו של הצעיר, שלום מארי מירושלים, סיפרו כי הוא נכנס לשחות במי המאגר, לא הצליח לצאת וטבע בבוץ. גופתו אותרה אחרי שעתיים של חיפושים. "בעונה זו חלק מהמאגר הופך לביצה וזו סכנת נפשות"

יאיר אלטמן
28/05/2015
צילום: שירותי כבאות והצלה, באדיבות חדשות 24; עריכה: קשת סידי

שלום מארי, תלמיד ישיבה מירושלים, טבע הערב (חמישי) למוות במאגר בית זית שסמוך לכניסה לירושלים. בתום מאמץ משולב של צוותי מד"א, כיבוי והצלה, יחידת החילוץ 669, שוטרים וצוללנים של זק"א אשר השתתפו בחיפושים - אותרה גופתו של מארי.

דביר עדני, מתנדב מיחידת האופנועים של איחוד הצלה, שהגיע ראשון לזירה סיפר כי נתקל בקבוצת תלמידי ישיבה מבוהלים שסיפרו כי חברם שנכנס לשחות במי המאגר, לא הצליח לצאת וטבע בבוץ. "יחידת הצוללנים של זק"א וצוותי כיבוי פעלו ממושכות עד לחילוץ גופתו, ולמרבה הצער הוא נמשה מהמים ללא רוח חיים ומותו נקבע בזירה", תיאר. "לצערי, גם בשנה שעברה הוזעקתי למקום למקרה דומה שהסתיים גם במוות של צעיר שטבע וכולי תקווה שזה המקרה האחרון. ראוי להימנע מכניסה למאגר, בפרט בתקופה זו שחלק מהמאגר הופך לביצה וזו סכנת נפשות".

טוב לדעת (מקודם)

האם בי-קיור לייזר באמת עוזר לכאבי ברכיים? זו האמת

מוגש מטעם בי קיור לייזר
החיפושים אחר הצעיר, הערב(צילום: נועם מושקוביץ)
"ההבדל בין מקומות מוכרזים ועם שירותי הצלה לפעמים זה ההבדל בין חיים למוות"

חיים אוטמזגין מזק"א, אמר שהצוללנים של הארגון החלו בחיפושים דקות אחרי הקריאה: "זה מקום שמאוד קשה לחפש בו, משום שיש שם בוץ בעומק 10 מטר". פליקס לוטן, אחד המתנדבים, סיפר שהיה צריך לאתר את הגופה במים ללא ראות. "לאחר כשעתיים של חיפושים מעל ובעומק המים אותרה גופתו. למרות המודעות, בשנים האחרונות עדיין יש לחזור וללמד על הסכנות שיש במקום ללא מציל", סיכם.

מפקד יחידת היל"מ של כיבוי והצלה ירושלים רשף משנה דורון עדיקה הוסיף: "לצערנו פעמים רבות אנחנו נקראים לאירועים כאלה שמסתיימים בנפגעים בנפש ובפצועים, וכל זאת בגלל חוסר זהירות בכניסה למקווי מים לא מאושרים, וכמובן ללא שירותי הצלה. אנחנו מבקשים מהציבור לא להתפתות גם בימים חמים, ולא להיכנס למקומות לא מוכרזים שאין בהם שירותי הצלה. ההבדל בין מקומות מוכרזים ועם שירותי הצלה לפעמים זה ההבדל בין חיים למוות".

לקריאה נוספת:
נתניהו: תהליך מדיני עם מדינות ערב – רעיון טוב
סוף לשביתת הפתע: עובדי הנמלים יחזרו הלילה לעבוד
חשש מהתרחבות החרם האקדמי: "עוברים דרום אפריקניזציה"

חיפוש אחר נעדר במאגר בית זית, 28 במאי 2015(צילום: נועם מושקוביץ)
חיפוש אחר נעדר במאגר בית זית, 28 במאי 2015(צילום: נועם מושקוביץ)
חיפוש אחר נעדר במאגר בית זית, 28 במאי 2015(צילום: נועם מושקוביץ)
חיפוש אחר נעדר במאגר בית זית, 28 במאי 2015(צילום: נועם מושקוביץ)
  • טביעות
  • בית זית

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully