ראש עיריית אור יהודה חשוד בעבירות מין בעובדות

הותר לפרסום: דוד יוסף חשוד שהטריד מינית וביצע מעשים מגונים בחמש נשים לאורך השנים, ואף ביצע באחת העובדות שלו בעילה אסורה בהסכמה. הוא חשוד גם בניסיון לשבש חקירה. מעצרו הוארך ב-6 ימים

26/05/2015
צילום: יותם רונן, עריכת וידאו: שניר דבוש

ראש עיריית אור יהודה, דוד יוסף, הוא הבכיר שעוכב הבוקר (שלישי) לחקירה בחשד שהטריד מינית וביצע מעשים מגונים בחמש נשים לאורך השנים, ואף ביצע באחת העובדות שלו בעילה אסורה בהסכמה - כך הותר לפרסום. יוסף חשוד גם שהשתמש שלא כדין בכספי הרשות כדי להעניק לנשים הללו ולאחרות טובות הנאה ושניסה לשבש את החקירה.

אחר הצהריים הורה בית משפט השלום בראשון לציון על הארכת מעצרו בשישה ימים. במהלך הדיון הסביר החוקר של המשטרה: "אנחנו מבקשים לעצור את החשוד בשישה ימים משני טעמים: האחד, בשל המסוכנות הנשקפת ממנו בשל ריבוי המתלוננות, והטעם השני הוא מהחשש לשיבוש החקירה".עוד ידיעות משפט ופלילים:
פרשה 512: ראש ארגון פשע נוסף יובא הבוקר להארכת מעצר
בתום מבצע סודי: נעצרו 8 חשודים בעבירות מין באינטרנט
האם המדינה תבקש להחמיר את העונש של אולמרט ב"מרכז ההשקעות"?

עוד בוואלה!

5 הנקודות הכי טובות בארץ לפיקניק לא שגרתי

וואלה! רכב בשיתוף דאצ'יה
החקירה נפתחה בעקבות תלונת חמש נשים. דוד יוסף, היום בבית המשפט(צילום: מגד גוזני)

פרקליטו של יוסף, עו"ד משה ישראל, אמר לאחר הדיון: "מדובר בראש עיר מוצלח ביותר,ש השפיע על העיר הזאת והפך את פניה. כמובן שיש תמיד אופוזיציה ואת מי שמתנגד ומסית להגיש תלונות. הכול יתברר כעורבא פרח. הוא לא עבר שום עבירה וזה יתברר בימים הקרובים".

החשד: הצעות מיניות שכללו אירוח בבתי מלון יוקרתיים

במשטרה מדברים על דפוס פעולה כמעט זהה של יוסף כלפי המתלוננות השונות. לפי החשד, הוא הציע לכמה נשים, שחלקן היו כפופות לו ישירות, הצעות מיניות שכללו אירוח בבתי מלון יוקרתיים וארוחות במסעדות, ושם הוא ניסה לבצע בהן מעשים מיניים. לפי החשד, מימון ההצעות הגיע מכספי העירייה. הנשים שנענו לחיזוריו זכו לקידום ולהטבות רבות, בין היתר הטבות כלכליות במסגרת המשרה שלהן. לעומת זאת, לפי החשד, אלו שהתנגדו וסירבו להצעות זכו להתנכלות מצדו ולהרעה בתנאי העסקתן, והן הועברו מתפקידיהן בעירייה או במוסדות שקשורים אליה.

הפרשה נחשפה בעקבות תלונה שהגישו חמש הנשים, ובהן בכירה במוסד הקשור לעירייה. על פי החשד, בעקבות תלונתה ניסה הבכיר לשבש את החקירה, ובין היתר הוא חשוד כי פעל כדי להדיח אותה מתפקידה ולהביא לפיטוריה ממקום עבודתה הממומן על ידי העירייה. נוסף על חקירתו, ערכו חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 חיפושים בביתו של הבכיר, במשרדו ובכמה מוקדים נוספים בעיר. המשטרה סבורה כי מספר המתלוננות נגדו צפוי לעלות בקרוב.

זו לא הפעם הראשונה ששמו של יוסף מקבל כותרות שליליות. בדצמבר 2014 החליט ראש עיריית אור יהודה לקרוא לרחוב בעירו על שם השר לשעבר גדעון סער, חרף התנגדותם של חברי המועצה ואף של סער עצמו. ב-2011 הוא החליט לקרוא לרחוב בעיר על שם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי בכניסה הדרומית לעיר. למרות המלצת המשטרה לחקור את אשכנזי בפלילים, עיריית אור יהודה הודיעה כי לא תשנה את שם הרחוב. גם לעיתונאית והסופרת סמדר שיר יש כיכר על שמה בעיר. לדברי חברי המועצה, היו ניסיונות מצד יוסף לקרוא לרחובות על שם ח"כ שאול מופז.

לפניות לכתב: aviash123@walla.co.il

(עדכון ראשון: 9:47)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully