פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "כדי להסיר כישוף": "קבליסט" מרמלה נאשם באונס נשים במצוקה

   כתב אישום הוגש נגד יהושע אוזן, בן 50 מרמלה, בגין התחזות לרב ולאיש קבלה בעל סגולות רוחניות, וביצע שורת עבירות מין בנשים שפנו אליו לקבלת סיוע. בעבור ה"טיפולים" גבה תשלום כספי

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   אתר האינטרנט של הנאשם (צילום מסך)

   כתב אישום הוגש אתמול (שני) בבית המשפט המחוזי בחיפה נגד יהושע אוזן, בן 50 מרמלה. אוזן נאשם שהתחזה לרב ולאיש קבלה בעל סגולות רוחניות וביצע שורה של עבירות מין במשך שנים בנשים שפנו אליו בשעת מצוקה. העבירות המיוחסות לאוזן הן אינוס במרמה, מעשים מגונים במרמה ואיומים.

   מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד יעל ויסהוף, עולה כי אוזן מעולם לא הוסמך כרב על-ידי מוסד רשמי מוכר. את פגישותיו עם הפונים אליו קיים במקלט הממוקם שבבנין מגוריו ברמלה ועל דלת הכניסה למקלט תלה שלט: בית מדרש "היכל הקודש".

   על פי הנטען, במהלך פגישותיו עם נשים אשר פנו לעזרתו נהג אוזן לבצע בהן מעשים מיניים במסווה של טיפול רוחני-דתי. בעבור ה"טיפולים" שנתן גבה תשלום כספי.

   עוד בוואלה! NEWS:
   חשד: הציג את עצמו כקבליסט ואנס נשים במצוקה שבאו לייעוץ
   7 נשים נוספות התלוננו נגד ה"קבליסט" מרמלה: "חיבקת אותי"

   אילוסטרציות הטרדות מיניות (ShutterStock)
   שורה של עבירות מין בוצעו במשך שנים במסגרת "טיפול" (צילום אילוסטרציה: ShutterStock)

   באחד המקרים ניצל אוזן את מצוקתה של אישה בת 37 שעברה משבר וביקשה את עזרתו. תחת מסווה של טיפול רוחני, הורה לה, על פי כתב האישום, לפתוח את כפתורי מכנסיה ולהתקרב אליו. היא האמינה כי הוראותיו של הנאשם הם חלק מהטיפול ועשתה כדבריו תוך שהיא בוכה. בהמשך ביצע בה מעשה מגונה ואמר כי רובצים עליה "כישופים קשים". לאחר מכן אמר לה כי כי לצורך הסרתם של אותם "כישופים" יהיה עליו להגיע לביתה ולשפוך על גופה, כשהיא עירומה, מים קדושים.

   אוזן טען שמעשיו נועדו "להוציא אנרגיות שליליות וקללות"

   במקרה אחר הגיעה אל אוזן תושבת הצפון, בת 45, כדי לקבל טיפול. על פי כתב האישום, אוזן חיבק אותה בחוזקה, בטענה כי עליה "לקחת ממנו כוחות", וכי מעשיו נועדו לגרש ו"להוציא ממנה אנרגיות שליליות וקללות" אשר קיימות בה. בהמשך, הצמיד את שפתיו לשפתיה בטענה כי פעולה זו היא חלק מהטיפול. הוא חזר על "טיפול" זה בהזדמנות נוספת.

   באירוע שהתרחש חודש לאחר מכן, התקשר אליה אוזן ואמר לה כי הוא נמצא באזור הצפון והציע לבוא לביתה. על מנת "לטהרו". האשה שהאמינה כי לאוזן יכולות "לטהר" את ביתה ולסייע לה במצוקתה הנפשית, הסכימה לבואו. הוא הגיע לביתה, בירך את ילדיה ואחר כך, התלווה אליה, כשהוא עובר מחדר לחדר ועורך בו "טקס טיהור".

   על פי כתב האישום, בהיכנסם לחדר הילדים, כיבה הנאשם את האור בחדר, סגר את הדלת, והחל לנשק את האישה בפיה. לאחר מכן הפשיט אותה ונצמד אליה, תוך שהוא אומר לה כי הוא חש "באנרגיה". לאחר מכן הוריד את בגדיו וביקש מהאישה להכניס את איבר מינו לאיבר מינה, כדי להוציא ממנה את "האנרגיות "השליליות" שלה. היא נרתעה ואמרה לו, במטרה להניאו ממעשיו, כי הוא רב ואדם נשוי. אוזן, בתגובה, ציטט משפט מהתורה לפיו מותר לגבר להיות עם שני נשים.