שלושה ימים לפני החג: נתפסו כ-700 ק"ג של בשר מקולקל

צוותי הווטרינר העירוני בחולון פשטו על אטליז בעיר והחרימו מאות קילוגרמים של בשר פג תוקף ושאינו ראוי למאכל אדם. ככל הנראה, הבשר הוברח משטחי הרשות הפלסטינית. בבדיקה אחרת של משרד הבריאות התגלה שמן זית מזויף

דנה ירקצי ומור שמעוני
המוצרים הפגומים הוחרמו. הבשר המקולקל שנתפס בחולון, הבוקר (צילום: חטיבת דובר המשטרה, באדיבות מרחב איילון)

שלושה ימים לפני חג הפסח: כ-700-600 קילוגרמים של בשר פג תוקף ושאינו ראוי למאכל אדם נתפסו היום (שלישי) בפשיטה על אטליז בחולון. צוותי הווטרינר העירוני בעיר, יחד עם שוטרי השיטור המשולב, ביצעו בדיקה במקום והחרימו את הבשר המקולקל.

המקרה אירע הבוקר במחסן המשמש את אטליז "ענק הבשר" ברחוב סוקולוב בחולון. לפי דוברות העירייה, הבשר הוברח משטחי הרשות הפלסטינית. שני עובדים במקום, תושבי אור יהודה בשנות ה-30 לחייהם, עוכבו לחקירה והועברו להמשך טיפול בידי משרד הבריאות.

לקריאה נוספת:
מחדל האבטחה הענקי בנתב"ג נחשף: אדם דקר חובשת, המאבטח קפא במקום
דיכטר לאולפן וואלה: "ישראל צריכה לחדש היכולת ההתקפית נגד איראן"
בקרוב: מבקש מקלט המסרב לצאת למדינה שלישית - ייכלא

עוד בוואלה!

"הנזק יכול להגיע למיליוני שקלים": הטעות שכל כך הרבה עסקים עושים

לכתבה המלאה
700-600 ק"ג של בשר פגום (צילום: חטיבת דובר המשטרה, באדיבות מרחב איילון)

בבדיקה נוספת שערך שירות המזון במשרד הבריאות לשמני זית המסומנים "כתית מעולה", נמצאו חריגות מהתקן ושמנים שאינם עומדים בתקן זה. מהמשרד נמסר כי בעבר, מקרים אשר כללו עבירות של זיוף שמן זית בשל מילוי בשמנים צמחיים אחרים, הסתיימו בהרשעות שכללו מאסר, וקנסות בסכומים גבוהים.

(צילום: חטיבת דובר המשטרה, באדיבות מרחב איילון)

בין היתר, נתפס שמן החשוד כמזויף. מדובר בשמן זית כתית מעולה פרימיום, שיוצר ונארז על ידי סאן אויל בע"מ, המשווק בבקבוקים של 750 מ"ל הנועדים לשימוש עד 23 באוקטובר השנה. מפקחי שירות המזון של משרד הבריאות דגמו את המוצר וגילו שמרכיביו מגלים כי אין מדובר בשמן זית, וכי סימון המוצר ככזה מהווה הטעייה צרכנית.

עוד התגלה חשד להטעייה בשני מוצרים נוספים: בשמן זית "עינות קדם, שמן זית אורגני" ו"חשן, שמן זית מסדרת המסיק מראשה". מהבדיקה עולה כי רמת החומציות שנמצאה מתאימה ל"שמן זית כתית" ולא ל"שמן זית כתית מעולה". ממשרד הבריאות נמסר כי העסקים החשודים בהטעיית הצרכנים נחקרים בימים אלו, ובהתאם לממצאים ינקוט המשרד באמצעי האכיפה העומדים לרשותו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully