עדויות: הוצע לנו כסף בתמורה להצבעה לש"ס

שלושה מצביעים חרדים מהמרכז ומצפון הארץ טוענים: "הוצעו לנו 100-50 שקלים". שניים מהם אף הודו כי קיבלו את הכסף והצביעו לש"ס. פעיל פוליטי מאזור המרכז בשיחה מוקלטת: "שילמנו ל-30-20 אנשים". ש"ס בתגובה: המצאות וסיפורי בדים

31/03/2015
צילום: יצחק הררי, גרפיקה: אביחי ברוך

מעדויות שהגיעו לוואלה חדשות עולה כי לשלושה מצביעים חרדים משתי ערים שונות, במרכז הארץ ובצפונה, הוצע כסף בתמורה להצבעה לש"ס בבחירות לכנסת. חלקם סיפרו כי התשלום ניתן להם בסמוך לקלפי. כמו כן, בידי וואלה חדשות שיחה מוקלטת עם קבלן קולות מאזור המרכז, שבה הוא מצהיר כי שילם ל-30-20 בוחרים כדי שיצביעו לש"ס. במפלגת ש"ס טוענים: "מדובר בהמצאות ובסיפורי בדים".

על פי החוק, תשלום לבוחר עבור הצבעתו או הבטחת כסף עבור הצבעה או שינוי הצבעה מוגדרים שוחד בחירות ומדובר בעבירה פלילית.

עוד על ש"ס בבחירות:
רבו של ישי תקף את ש"ס: "הכול מותר בפוליטיקה – לשקר ולגנוב"
דרעי: "אלי ישי זיהם את ש"ס במחלוקת, ברכילות"
נאסר על ש"ס להפיץ "קמעות" המבטיחים הגעה לגן עדן

עוד בוואלה!

שולחן שוק או מארז חגיגה? אם אתם אוהבים לאכול - זה הפתרון

וואלה! אוכל בשיתוף בורגרים
קלפי בבני ברק ביום הבחירות(צילום: ראובן קסטרו)

פעיל פוליטי מאזור המרכז תיאר בשיחה עם תחקירן וואלה חדשות, יצחק חברוני, כיצד עבדה השיטה: "היה לנו תקציב, סכום של כמה מאות (שקלים – י"י, י"א) טובים, (לשלם ל – י"י, י"א) בערך משהו כמו 20 אנשים, 30 אנשים. משהו כזה. לכל אחד שילמתי 50 שקלים. היו איזה שניים שהתעקשו על מאה. לכחלון (אנשים שתכננו להצביע לכחלון – י"י, י"א) שילמנו יותר". בסוף השיחה הבהיר הפעיל: "אם תוכל... אל תעביר את זה הלאה כי לפי החוק זו בעיה לפרסם את זה, שזה לא יצא החוצה כי זה פלילי הדבר הזה של הכסף".

"היו ערימות של כסף בשביל זה"

מצביע מאזור המרכז סיפר כי קיבל כסף כדי לא להצביע למפלגת יחד של אלי ישי. "חבר שלי קיבל מאה שקל ואשתו מאה שקל, ואני קיבלתי רק 50 כי לא היה לי כוח להתווכח", הוא סיפר. "הבנתי שהיו ערימות של כסף בשביל זה. הביאו את הכסף בבוקר הבחירות". הוא הוסיף כי הכסף לא ניתן לו בסמוך לקלפי עצמו. לדבריו, הייתה לו התלבטות קשה משום שרצה להצביע יחד, אבל הצביע לש"ס כי היה לו מה להרוויח מזה. "הגיס של החבר שלי הוא מאלה שקיבלו את הכסף לחלק אותו", הוא הוסיף. "הוא לא היחיד שקיבל, הוא סתם פעיל. כל פעיל קיבל סכומים אחרים".

חרדים מצביעים בבחירות(צילום: AP)

עדות נוספת הגיעה גם כן מאזור המרכז. מצביעה סיפרה לתחקירן וואלה חדשות: "אני ובעלי קיבלנו 50 שקל כל אחד וחברה שלי קיבלה מאה. היא רצתה להצביע לכחלון ואמרתי לה ש"ס אז נתנו לה מאה, זאת בעיה?".

נוסף על כך, תושב צפון הארץ טוען כי אחיו קיבל 300 שקלים בתמורה להצבעה בש"ס. "פעיל מקומי עבר לידינו. הוא יודע שאנחנו (תומכים ב – י"י, י"א) אלי ישי, ובא אלינו, שם לו 300 שקל והלך. זה היה בדרך לקלפי", סיפר האיש.

ככל הידוע, המצביעים האמורים אינם חברים בשום מפלגה(צילום: AP)

מערכת וואלה חדשות הגיעה לעדים בלא סיוע מגורמים במערכת הפוליטית. ככל הידוע, מצביעים אלו אינם חברים בשום מפלגה.

מש"ס נמסר בתגובה: "מדובר בחלק ממסע השמצות נגד תנועת ש"ס. דברים אלו מנוגדים לחלוטין לדרכה של התנועה, ואנו בטוחים כי מדובר בהמצאות וסיפורי בדים".

לאחר שעומת עם הדברים שאמר בהקלטה, סירב הפעיל הפוליטי להגיב לטענות.

(עדכון ראשון: 16:18)

  • בחירות 2015
  • ש"ס

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully