פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הילדים שנספו בשריפה בברוקלין הובאו למנוחות: "למה לקחתם שבעה?"

   שבעת בני משפחת ששון - יעקב בן חמש, שרה בת שש, משה בן שמונה, יהושע בן עשר, רבקה בת 11, דוד 12 ואליאן בת 16 - שנהרגו בשריפה בביתם בברוקלין, נקברו זה לצד זה בהר המנוחות. "הם היו מלאכים", ספד האב גבריאל

   הילדים שנספו בשריפה בברוקלין הובאו למנוחות: "למה לקחתם שבעה?"
   צילום: עומר מירון, רויטרס; עריכה: שניר דבוש

   "שבעה כבשים תמימים, שבעה שושנים, הם היו כאלה ילדים תמימים. למה לקחתם שבעה?" - כך ספד היום (שני) בכאב גבריאל ששון, אביהם של שבעת הילדים מברוקלין שנספו בשריפה, בהלווייתם בהר המנוחות בירושלים.

   "קיבלתי ילדים צדיקים. כל ילד זה עולם ומלואו. אשתי מסרה את נפשה מיום שהתחתנו עד הרגע האחרון, כשהיא קפצה מהחלון בקומה השנייה, ורצה לשכנים לבקש שיצילו את הילדים שלנו", הוסיף האב. "אם נכנעים לגמרי לקדוש ברוך הוא, אנחנו כולנו ביחד, בהסתכלות של יחיד אי אפשר להבין שהפסדנו ילדים, אבל בהסתכלות יחד – לב של עם ישראל שנפתח, זה חלקם. אני לא יכול לדבר על כל ילד וילד, זה קשה לי".

   עוד הוסיף האב: "שהכפרה שהקדוש ברוך הוא צריך לראש חודש לא ילך לבזבוז, אם הלב שלנו יישאר פתוח כל יום ויום לא יהיו גזירות ואסונות. אם היינו מאוחדים, לא צריך כפרה. שלא יהיו עוד קורבנות שלא נצרכות".

   האב ספד לילדיו: "איבדתי את הכול באש"

   הלוויה של הילדים שנשרפו בשרפה בברוקלין מרץ 2015 (נועם מושקוביץ)
   גופות הילדים שנספו בשריפה בהלווייתם בהר המנוחות בירושלים, היום (צילום: נועם מושקוביץ)

   הרב הראשי לישראל דוד לאו ספד לילדים: "שבע מיטות כאן לפנינו, אתה רואה את השמות וזוכר שמדברים בהר נוף על משפחה שכל אחד ואחד מהילדים פרח ואישיות בפני עצמה, ועומדים ראו מה איבד עולמנו. שבע נפשות יקרות כל כך, איבד ילדים וילדות, משפחה ואימא ובת שמצפות לישועה".

   "האם במצב בריאותי שכולנו מתפללים לרפואתה", הוסיף. "שבע מיטות, שבע גופות מונחות כאן לפנינו. ריבונו של עולם, מבקשים אנחנו ממך בריאות איתנה לאם ולבת. כוחות להורים ולאחות להתמודד. אנחנו מרגישים את האחווה, תן לנו ריבונו של עולם להבין את האחווה בסיבות אחרות".

   גבריאל ששון מדבר בהלוויה של הילדים שנשרפו בשרפה בברוקלין מרץ 2015 (נועם מושקוביץ)
   "תן לנו להבין את אחוות העולם בסיבות אחרות". הלוויית הילדים, היום (צילום: נועם מושקוביץ)

   השבעה - יעקב בן חמש, שרה בת שש, משה בן שמונה, יהושע בן עשר, רבקה בת 11, דוד 12 ואליאן בת 16 – נהרגו בשריפה שפרצה שפרצה ביום שבת בבית המשפחה בניו יורק, בעקבות תקלה בפלטת חשמל. מוקדם יותר נחתו בנתב"ג ארונותיהם של שבעת הילדים, בטיסה שהגיעה מארה"ב.

   אתמול התקיים טקס אשכבה לילדי המשפחה בניו יורק, בהשתתפות אלפי חברי הקהילה החרדית. במהלך הטקס, ספד האב לילדיו. "היו להם פנים של מלאכים", אמר, "השם יודע כמה אני אוהב אותם. אנשים שוכחים מה חשוב בחיים. הילדים שלי היו הכי טובים, כל ילד היה הטוב ביותר והיפה ביותר בעולם. איבדתי את הכול באש. שבעה טהורים, אלה הם שבעת הילדים שלי".

   כשהזכיר את שמות ילדיו הוא התייפח בבכי. "שמות רבים מדי", אמר, "הם פשוט טהורים, אין שום דבר אחר לומר. יש רק דרך אחת לשרוד את זה. להיכנע בצורה מוחלטת ולהבין שהרצונות שלנו קטנים בהשוואה למה שהקדוש ברוך הוא מתכנן".

   חבר בית המחוקקים, דב הייקינד, סיפר ל"ניו יורק פוסט": "גייל (אם המשפחה י"א) תכננה להביא את שמונת ילדיה להוריה בניו גרז'י בזמן שבעלה השתתף בכנס במנהטן. ואז זה קרה. זה אסון שלא ייאמן". מצבה של הבת שניצלה באסון השתפר במעט.

   לפניות לכתב יקי אדמקר: yakiadamker@gmail.com

   גבריאל ששון מדבר בהלוויה של הילדים שנשרפו בשרפה בברוקלין מרץ 2015 (נועם מושקוביץ)
   "איבדתי הכול באש". הלוויית הילדים, היום (צילום: נועם מושקוביץ)
   הלווייתם של שבעת הילדים, הר המנוחות ירושלים. מרץ 2015 (נועם מושקוביץ)
   (צילום: נועם מושקוביץ)
   הלווייתם של שבעת הילדים, הר המנוחות ירושלים. מרץ 2015 (נועם מושקוביץ)
   (צילום: נועם מושקוביץ)
   הלווייתם של שבעת הילדים, הר המנוחות ירושלים. מרץ 2015 (נועם מושקוביץ)
   (צילום: נועם מושקוביץ)
   טקס אשכבה לילדי משפחת ששון שנספו בשריפה בברוקלין, מרץ 2015 (AP)
   טקס האשכבה לילדי משפחת ששון, אתמול בניו יורק (צילום: אי-פי)
   שישה מתוך שבעת ילדי משפחת ששון מברוקלין, מרץ 2015 (צילום מסך , פייסבוק)
   שישה מהילדים שנהרגו בשריפה. בני משפחת ששון
   ארונות הילדים שנספו בשריפה בברוקלין הגיעו לישראל (צילום מסך)
   ארונותיהם של הילדים שנהרגו בדרכם לבית העלמין (צילום מסך)