תגלית מסעירה: נמצאה העיר הלבנה האבודה של "אל הקופים"

משלחת של חוקרים וארכיאולוגים שהצליחו לפלס דרך לתוך אחד מיערות הגשם הסבוכים בעולם, גילו שם ראיות לחיי קהילה של תרבות עתיקה שחיה במקום לפני אלפי שנים

07/03/2015
החוקרים הצליחו להגיע למקום אליו איש לא הגיע לפני כן(צילום: צילום מסך, יוטיוב)

תגלית מסעירה במיוחד מסעירה את עולם הארכיאולוגיה בימים האחרונים: צוות של חוקרים וארכיאולוגים גילו שרידים של מה שמכונה "העיר הלבנה" או "העיר של אל הקופים", כך דיווחו בנשיונל ג'אוגרפיק.

עוד בוואלה!

לכבוד ט"ו בשבט: נתח אסאדו טרי ועסיסי עם פירות יבשים

וואלה! אוכל בשיתוף יינות ביתן
אלה הם יערות הגשם בהם התגלתה העיר העתיקה(צילום: צילום מסך, יוטיוב)

בעקבות צילומים מהאוויר בהם הצליחו להבחין בה, החוקרים נכנסו לעומקם של יערות הגשם בהונדורס, שם גילו ראיות שמצביעות על חיי קהילה שהתנהלו במקום לפני אלפי שנים. בין היתר מצאו החוקרים פסלים, כסאות ששימשו בטקסים שונים, וכלי קיבול עם עיטורים של נחשים ובעלי חיים אחרים.

יותר מ-50 כלים נמצאו עד כה מעל פני האדמה, והחוקרים סבורים כי כאשר יבצעו חפירות במקום ימצאו ראיות נוספות, שיוכלו לשפוך אור על אורח החיים שניהלו המקומיים לפני אלפי שנים.

החוקרים סבורים שכלים רבים נמצאים מתחת לפני האדמה(צילום: צילום מסך, יוטיוב)

מקור האגדה על העיר הלבנה אינו ידוע. הכובש הספרדי, הרנן קורטס, הקונקיסטאדור שכבש את מקסיקו עבור ספרד, נחשב לראשון שהתייחס לסיפורים על "העיר הלבנה". בשנת 1520 הוא סיפר כי "קיבל דיווחים מהימנים על עיר עשירה מאוד במעבה היער, שלה יש שליט חזק מאוד". מספר שנים לאחר מכן הוא כתב לשליט ספרד כי "הדיווחים על העיר הזו הם כה מדהימים , שגם אם הם מעט מוגזמים היא עדיין יותר עשירה ממקסיקו ומשתווה אליה בגודלה ובכמות האנשים שחיים בה".

מאז דיווחו לא מעט חוקרים כי שמעו על העיר מהמקומיים, או שצפו בה מהאוויר, וחלק אף טענו במאה השנים האחרונות כי איתרו אותה, אך אף אחד לא הציג הוכחות לכך. כעת נראה שהיא אותרה לראשונה, אולם מיקומה המדוייק לא אמור להיות מפורסם, בשל חשש מבוזזים שיגיעו למקום.

העיר הלבנה בהונדורס. יוטיוב, צילום מסך
ראיה אחת מני רבות שיכולות להצביע על החיים שהתנהלו במקום לפני אלפי שנים(צילום: צילום מסך, יוטיוב)
  • יער גשם
  • עתיקות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully