השריפה תפסה אותו במקלחת - הוא נמלט וקפץ על גג אוטובוס

"יש לו חתיכת אומץ, אבל אם הוא לא היה קופץ, הוא כנראה לא היה פה היום", הבהיר נהג האוטובוס שככל הנראה הציל את חייו של צעיר ממזרח בריטניה, שאש פרצה בדירתו. "זה ממש המוצא האחרון בתור תכנית מילוט"

14/02/2015
אדם נמלט מביתו הבוער בבריינטרי, מזרח אנגליה, פברואר 2015. שירותי כיבוי האש של מחוז אסקס,
זירת השריפה, אמש(צילום: שירותי כיבוי האש של מחוז אסקס)

תושב העיירה בריינטרי, במחוז אסקס שבמזרח אנגליה, נלכד ביום חמישי בביתו, לאחר ששריפה פרצה במקום – כשהוא במקלחת. על פי הדיווח ברשת BBC, במשך דקות ארוכות נדמה שלא הייתה לו דרך מילוט, עד שנהג אוטובוס קומותיים בעל תושייה קירב את כלי הרכב לבניין הבוער, ואפשר לצעיר לקפוץ מהקומה השנייה לגג האוטובוס, ולהינצל מהאש.

"יש לו חתיכת אומץ", סיפר נהג האוטובוס, אנדי ווטרמן. "אבל אם הוא לא היה קופץ, הוא כנראה לא היה פה היום". מחברת האוטובוסים "פירסט אסקס" נמסר כי האוטובוס לא היה בשירות באותה העת, וכמה עדי ראייה קראו לנהג וביקשו ממנו לסייע. הנהג ווטרמן הוסיף: "עצרנו את האוטובוס קרוב לבניין, כדי שיוכל לקפוץ מהגג לגג האוטובוס. לא הייתה לו דרך מילוט אחרת".

עוד בוואלה!

שולחן שוק או מארז חגיגה? אם אתם אוהבים לאכול - זה הפתרון

וואלה! אוכל בשיתוף בורגרים
נבדק חשד להצתה(צילום: שירותי כיבוי האש של מחוז אסקס)

הוא קפץ מרחק של כשלושה מטרים, ונחת בבטחה על גג האוטובוס. "הבחור המסכן היה במקלחת, הוא היה עירום לגמרי. היה קפוא לחלוטין", הוסיף ווטרמן. לאחר מכן, כך סיפר הנהג, הוא הזיז את האוטובוס, כשהניצול עדיין על גגו. "חיכינו בערך חמש דקות עד ששירותי ההצלה יגיעו", אמר. "זרקו אליו כמה בגדים, ולבסוף הורידו אותו מגג האוטובוס".

לאחר שחולץ, כוחות ההצלה העניקו לניצול טיפול רפואי בעקבות שאיפת עשן, והוא פונה לבית החולים ברומפילד בעיר, משם שוחרר כעבור כמה שעות. "אם האוטובוס לא היה שם, היינו מנהלים עכשיו שיחה רצינית ועצובה הרבה יותר", אמר דייב באריט, מפקד המשימה מטעם שירותי הכיבוי וההצלה של אסקס.

"זו בטוח הייתה חוויה טראומטית עבורו", הוסיף. "זה ממש המוצא האחרון בתור תכנית מילוט". כעת, בודקות הרשויות חשד להצתת הדירה, לאחר שחשוד כבן 19 נראה נמלט מהזירה. בתום שמונה שעות, השתלטו כוחות הכיבוי על השריפה וכיבו את האש לחלוטין. ובאשר לנהג, הוא זכה לאות הוקרה ממפקד כוחות הכיבוי המקומיים, הודות למעשה הגבורה שלו.

(עדכון ראשון: 23:29)

אדם נמלט מביתו הבוער בבריינטרי, מזרח אנגליה, פברואר 2015(צילום: שירותי כיבוי האש של מחוז אסקס)
אדם נמלט מביתו הבוער בבריינטרי, מזרח אנגליה, פברואר 2015(צילום: שירותי כיבוי האש של מחוז אסקס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully