צפו בתיעוד נדיר של החתול המסתורי והחמקמק ביותר

החוקרים שצילמו את הסרטון הזה התקשו להאמין - הם הצליחו לצלם לראשונה באור יום חתול זהוב אפריקני, כשהוא צד קופים. ואפילו צילמו את גוריו. "אנחנו לא יודעים עליהם כמעט כלום"

31/01/2015
Max Planck Institute for Evolutionary Anthropology's Pan African Programme

מדענים הצליחו לתעד לראשונה בווידאו את אחד מחתולי הבר המסתוריים והחמקניים ביותר שקיימים. בסרטון שפורסם ביום רביעי נראה חתול זהוב אפריקני שצולם כשהוא צד באור יום בפארק הלאומי קיאבל באוגנדה. התיעוד הצליח להפתיע אפילו את החוקרים – לא רק שהם הצליחו לצלם אותו, הוא תועד כשהוא צד קופי קולובוס אדומים.

"הצפייה בחתול הזהוב מבצע מארב לקבוצה גדולה של קופים מספקת לנו פרטים ומידע עליו שעד כה הצלחנו רק לחבר יחד מתצפיות בודדות", אמרה החוקרת לילה בהבא אל דין. עד כה הצליחו חוקרים לצלם את החתול הזהוב רק כשהוא מלקק את פרוותו או חוקר בחשד את המצלמות. "אנחנו יודעים הרבה יותר על החתולים הזהובים משידענו עליהם עד לפני מספר שנים, אבל עדיין אנחנו לא יודעים כמעט כלום על חייהם", הסביר חוקר נוסף. כך למשל, עד לפני שנים בודדות הניחו החוקרים כי החתול פעיל רק בשעות הלילה, אולם בשנת 2010 הצליחו מדענים לתעד את החתול בשעות היום.

התרגשות של החוקרים גדלה עוד יותר כשהצליחו לצלם את גוריו של החתול הנדיר.

עוד בוואלה!

סוף סוף זה אפשרי: ספא יוקרתי ומפנק אצלכם בחדר האמבטיה

בשיתוף ג'יימס ריצ'רדסון
מוגדר על ידי ארגוני הטבע בעולם כ"נמצא על סף הכחדה".(צילום: אתר רשמי, David Mills/WCS/Panthera)

הצילומים הללו הם כה נדירים, עד שלחוקרים לקח שלוש שנים רק כדי להצליח לתעד את הגורים. "למרות שזה רק תיעוד ראשוני, הצלחנו כבר להסיק מסקנות לגבי צבע החתול בשלבים שונים של חייו", אמרו החוקרים הנרגשים.

חתול זהוב אפריקני(צילום: אתר רשמי, David Mills/WCS/Panthera)
חתול זהוב אפריקני(צילום: אתר רשמי, David Mills/WCS/Panthera)

החתול הזהוב האפריקני חי רק ביערות במרכז ומערב אפריקה והוא מגיע לגודל של חתול השונר המצוי – גובהו כ-80 ס"מ והוא שוקל כ-5 ק"ג. הוא מוגדר על ידי ארגוני הטבע בעולם ככזה ש"נמצא על סף הכחדה".

עוד בנושא

מסתבר שהצ'יטות פחות מהירות ממה שהמדע חשב עד כה
אייל נדיר עם ניבים נראה לראשונה אחרי 66 שנים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully