הסוכן שהתחפש לשיפוצניק והפליל 60 סוחרי סמים בת"א

ר' פעל בחצי השנה האחרונה במתחם התחנה המרכזית הישנה וביצע עשרות עסקאות סמים, בין היתר עם 12 עבריינים בכירים. במהלך הפעלתו הוא נקרא למבצע "צוק איתן" ואף נפצע בקרבות

25/01/2015
צילום: דוד קורן, עריכה: גדי וינסטוק

אחרי חצי שנה של פעילות סמויה, עצרה הלילה (ראשון) משטרת תל אביב 60 חשודים בסחר בסמים. כל העצורים זוהו והופללו על ידי סוכן משטרתי שרכש מהם סמים בתל אביב תחת זהות בדויה. במשך ששת החודשים האחרונים ביצע ר' מאות עסקאות סמים במתחם התחנה המרכזית הישנה בתל אביב כשהוא מחופש לשיפוצניק רכוב על אופניים. ההחלטה להפעילו באזור התקבלה לאחר שבשנה האחרונה נכנסו משפחות פשע מרמלה, לוד וטייבה לשוק הסמים במתחם. מהמשטרה נמסר כי 12 מהעצורים היו עבריינים בכירים שהמשטרה ניסתה להפליל זה זמן רב.

סמוך לשעה 3:00 ריכזה משטרת תל אביב מאות שוטרים, בהם לוחמי יס"מ ובלשים, שתודרכו במטה המשטרה בעיר לקראת מבצע המעצרים הנרחב. "מטרת המבצע היא לשנות את המציאות באזור התחנה המרכזית הישנה - והחדשה. המשטרה מפעילה לחץ מתמשך על הכספומטים בלוד וברמלה ומקשה על פעילותם של סוחרי הסמים באזור השפלה, מה שהביא אותם לפעול באזור התחנה המרכזית", אמר ניצב בנצי סאו, מפקד מחוז תל אביב במשטרה.

עוד בוואלה!

הסרת שיער ב-18 דקות בלבד: פיתוח ישראלי חדש מציג טכנולוגיה ייחודית

בשיתוף לאונרדו קוסמטיקה
כוחות יס"מ ומשטרה נערכים למעצרים, הלילה(צילום: ניב אהרונסון)

הסוכן ר' הופעל במשך יותר מחצי שנה כדי לאתר את סוחרי הסמים "החדשים" במתחם. אלא שבמהלך הפעלתו הוא נקרא בצו 8 לשירות מילואים במבצע "צוק איתן". הוא נענה לקריאה ועבר ממלחמה אחת לאחרת. ברחובותיה הבוערים של רצועת עזה הוא אף נפצע באחד הקרבות. לאחר שהתאושש מהפציעה שב למשימה המשטרתית כסוכן סמוי.

עוד בוואלה! חדשות:
הגילוי שסיבך את ניצב כהן: שיחות בעלות אופי מיני בווטסאפ
כך נלכד "המהנדס" של העולם התחתון
חשד לשחיתות: מי הפיל את מערכת המחשוב בעיריית רמת גן?

ביצע מאות עסקאות סמים בחצי השנה האחרונה. הסוכן ר', הלילה(צילום: ניב אהרונסון)

יחידת המודיעין של המשטרה הצליחה לתעד את עסקאות הסמים שביצע ר' בעשרות סרטונים, כאשר לרוב הוא רוכש סם מסוג קוקאין. בחלק מן המקרים נראו סוחרי הסמים רבים ביניהם על העסקה עם הלקוח המתמיד. כולם רצו לספק ל"שיפוצניק" על האופניים את מנת הקוקאין היומית שלו. רובם עשו זאת לאור יום, ממוקמים בעמדות קבועות ברחובות התחנה המרכזית ומוכרים את מנות הסם לעוברים ושבים.

הפעלתו של ר' בוצעה על ידי חוקרי מחלק הסוכנים של מרחב יפתח, בפיקודו של פקד שבתי מאיר, ובאישור מפקד המרחב ניצב-משנה דוד גז ומפקד המחוז ניצב סאו. קוד ההפעלה של ר' כונה "אפקט הפרפר".

ההיערכות למעצרים, הלילה(צילום: ניב אהרונסון)
כוחות משטרה ויס"מ נערכים למעצרים של סוחרי סמים בתחנה המרכזית בתל אביב 25.1.2015(צילום: ניב אהרונסון)
כוחות משטרה ויס"מ נערכים למעצרים של סוחרי סמים בתחנה המרכזית בתל אביב 25.1.2015(צילום: ניב אהרונסון)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully