פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מה נמצא בקפסולת זמן שנקברה לפני 220 שנה?

   האוצר העתיק נקבר בשנת 1795 בבוסטון על ידי מנהיגי המהפכה האמריקאית. מומחים משערים שמדובר בחפצים מעשי אדם העתיקים ביותר שהתגלו בארה"ב אי פעם

   מה נמצא בקפסולת זמן שנקברה לפני 220 שנה?
   צילום: רויטרס, עריכה: מתן חדד

   תגלית ארכיאולוגית מופלאה מסעירה את ארצות הברית בימים האחרונים: קפסולת זמן נדירה שנמצאה בבוסטון, ונקברה לפני 220 שנה על ידי סמואל אדמס ופול רוויר, ממנהיגי המהפכה האמריקאית. הקפסולה נמצאה בבניין ששימש פוליטיקאים רבים, ונחשב לאתר בעל ערך היסטורי רב. כיום משמש הבניין כמוזיאון, בו יוצגו החפצים שנטמנו שם לפני מאות רבות של שנים.

   הקפסולה, שגודלה כגודל קופסת סיגרים, נאטמה היטב בעזרת מלט ועברה בדיקת רנטגן בטרם נפתחה. החוקרים נדהמו לגלות בפנים עיתונים מסוגים שונים, 24 מטבעות שאחד מהם היה בשימור משנת 1652 ולוח מתכת עליו נחקקו שמותיהם של אדמס ורוויר.

   קפסולת זמן בת 220 שנה שנמצאה בבוסטון (רויטרס , Brian Snyder)
   (צילומים: רויטרס)

   מדובר, כנראה, בחפץ האמנותי המלאכותי עתיק ביותר שהתגלה בארצות הברית. בחודש ספטמבר האחרון ננמצאה בבוסטון קפסולה נוספת, "צעירה" יותר, שנטמנה במקום בשנת 1901.

   קפסולת זמן בת 220 שנה שנמצאה בבוסטון (רויטרס , Brian Snyder)

   סמואל אדמס היה מממנהיגי המהפכה האמריקנית, מארגן מסיבת התה של בוסטון ומחותמי הכרזת העצמאות של ארצות הברית וגם בן דודו של ג'ון אדמס, נשיאה השני של ארצות הברית. פול רוויר היה פעיל בולט במהפכה האמריקנית וצורף מוצלח, אשר נחשב בעייני רבים לאבי התעשיה האמריקנית.