צניחה, נהיגה ושיניים תותבות: מה אסור לנשים לעשות ברחבי העולם?

חשבתם שאפליה מגדרית חלפה מן העולם? תחשבו שוב. איסורים ביזאריים במיוחד המכוונים כלפי נשים בלבד נמצאים בכל פינה של הגלובוס

  • נשים
מערכת וואלה! חדשות
צריכות להישאר עם שתי רגליים על הקרקע (צילום: ShutterStock)

אסור לנשים לא נשואות לצנוח

על פי חוק קדום שעדיין קיים בפלורידה, לרווקות ואלמנות אסור לצנוח בימי ראשון. נשים נשואות יכולות לקפוץ ממטוסים כאוות נפשן. החוק אמנם כתוב, אך לא נאכף. למה הוא עדיין קיים? מתברר שבפלורידה ביטול חוק הוא משימה קשה מדי, ואם הוא מגוחך במיוחד, פשוט מתעלמים מקיומו.

עוד בוואלה!

קליל בסוכות: סינטה צלויה על סלט פיקנטי

לכתבה המלאה

אסור לנשים להתקיים

ושום מילה על החיג'אב (צילום: רויטרס)

תימן הוא לא מקום מלהיב לחיות בו, בעיקר אם את אישה. בבתי המשפט במדינה, נשים נחשבות לחצי בן אדם. אין כאן שום מטאפורה או רפרור לשיר מזרחי, אלא הגדרה: אישה לא נחשבת לאדם שלם מעצם היותה אישה. עדויות של נשים לא נחשבות גם אם יש להן מידע בקשר לפשע שהתבצע. החוק אינו מגן על נשים מפני אלימות פיזית, נפשית או מינית ואסור להן לעזוב את הבית. במקרים רבים, נשים נעצרות ומוחזקות בבתי כלא רק כי הן משתייכות, בעיניי השלטונות כמובן, למין הלא נכון.

מי הזיז את הגבינה שלי?

עם כזה ריח, אנחנו גם לא רוצות להכנס (צילום: ShutterStock)

באיטליה נמצא אחד החוקים היותר טיפשיים שקיימים בעולם: נשים חולות או בעלות "מראה שטני" אינן יכולות להיכנס למפעל ליצור גבינות בעיר פרארה. האם יש חוק המגדיר מהו מראה שטני?

מי נתן לך רישיון ילדה?

תמונה שלא צולמה בסעודיה (צילום: ShutterStock)

היחס לנשים בסעודיה זהה ליחס שמוענק לילדים. אסור להן לנהוג, להצביע ולטייל. אם הן רוצות ללמוד או לעבוד, עליהן להביא אישור מהגבר שאחראי עליהן. עם זאת, רוחות של שינוי החלו לנשב במדינה והרשויות הודיעו שנשים יוכלו להצביע החל מ-2015. נהיגה, אגב, עדיין לא חוקית.

אחת לארבע שנים

וזה אפילו לא הדבר הכי מוזר שוקרה באיראן (צילום: GettyImages)

חובבת ספורט וחיה באיראן? תנחומים. לנשים במדינה אסור להגיע למשחקי ספורט - מטעמי דת וצניעות. עם זאת, נשים רבות מצליחות להסתנן למגרשים ומארגנות צפייה במשחקים בסתר. כשהמונדיאל שודר, רבות מהן הפגינו מחוץ לאיצטדיון בטהרן בדרישה לשנות את החוק.

האמת העירומה

זה מספיק מכוסה? (צילום: ShutterStock)

תופתעו לדעת שהחוק הבא לא מגיע מאף אחת ממדינות ערב, אלא ממולדתו של הדוד סם. נשים שמתגוררות בשרלוט, צפון קרוליינה, חייבות לכסות את גופן במינימום 15 מטרים של בד בכל רגע נתון. כנראה שמקורו של החוק אי שם במאה ה-19, וכמובן שהוא לא נאכף. נניח והיה, האם יש דרך הולמת למדוד כמה מטרים של בד מכסים אישה? כנראה שלא.

דמוקרטיה? לא תודה, תרמנו במשרד

באמת, פרנציסקוס? (צילום: רויטרס)

החוק הבא הוא קצת טריקי, בעיקר כיוון שהוא לא שוויוני כלפי שני המינים: לנשים בוותיקן אסור להצביע. באופן מפתיע, גם לגברים אסור. היחידים שמחזיקים בזכות הצבעה במדינה הקטנה בעולם הם הקרדינלים, האוחזים בדרגה הגבוהה ביותר מתחת לאפיפיור. בעבר לנשים אסור היה לפתוח חשבון בנק, אבל האיסור הזה בוטל. לפחות משהו.

בלי שיניים

רשות כבר ביקשת? (צילום: ShutterStock)

דמיינו את הסיטואציה הבאה: קשישה רוצה להחזיר את השיניים התותבות לפיה, אך בעלה אוסר עליה לעשות זאת. היא מצייתת, כי כך כתוב בחוק. זה בדיוק מה שקורה בדלאוור. לחוק יש היסטוריה רבה, אך העקרון העומד מאחוריו הוא שלנשים אסור לקבל החלטות רפואיות בעצמן. כן, עד לרמה של שיניים תותבות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully