בניון: "אני נצלה בתקשורת, אבל אוהב את הנשיא"

בתגובה על החלטת ריבלין לבטל את הופעתו של הזמר בעקבות השיר מעורר המחלוקת שפרסם, הוא הדגיש בפייסבוק כי הוא מכבד את מוסד הנשיאות. על השיר כתב: "אין בו כל כוונה להסתה". במהדורה: עוד שירים שלא נעים לשמוע

25/11/2014
מערכת וואלה!

הזמר עמיר בניון הגיב אחר הצהריים (שלישי) על ביטול הופעתו במשכן הנשיא בשל שיר מעורר מחלוקת שפרסם. "בעניין ההודעה שפרסם בית הנשיא, ואשר כפי שצפו מנסחיה הוסיפה שמן למדורת הצלייה של עבדכם הנאמן בתקשורת, אבקש לומר שאני מכבד את מוסד הנשיאות ואוהב את הנשיא ריבלין אהבת אמת, ושמח שהוא האיש שנמצא בבית הנשיא בעת הזו", נכתב בהודעה מטעם בניון בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו.

"עמיר כתב שיר מחאה מתוך כאב על גל הטרור האחרון", נכתב עוד. "לגבי טיבו ניתן כמובן להתווכח, אך נדגיש: השיר מדבר על אלימות המופנית כלפי אזרחי ישראל וכואב אותה, אין בו כל כוונה להסתה, ואלימות איננה דרכנו ואיננה דרך היהדות, גם אם יש מי שמנסים לטעון שכן. עמיר ימשיך לשיר את אהבתו לארץ ישראל ולעם ישראל במדינת ישראל".

עוד על סערת בניון:
בצל הסערה: עמיר בניון שחרר שיר חדש - "אויב המדינה"
דעה | לבניון מותר להגיד שיש ערבים שלא אוהבים את ישראל
ריאיון סוער של יעל דן עם בניון בנוגע לשירו החדש

עוד בוואלה!

ארוחה שלמה בסיר אחד: תבשיל צ'ילי קון קרנה על מדורה בשטח

וואלה! רכב בשיתוף דאצ'יה

מוקדם יותר היום שלח מנכ"ל בית הנשיא הראל טובי מכתב למארגני הטקס לציון יום היציאה והגירוש של היהודים מארצות ערב ואיראן ביום ראשון הקרוב, ובו הסביר כי לא יוכלו לאפשר את הופעתו במשכן. "עמיר בניון הוא אמן מוערך ויוצא דופן בכישרונו ובתרומתו למוסיקה הישראלית", נכתב. "לצד זה, אמירותיו בעת מתוחה ומסוכסכת זו, גם אם נאמרו מתוך סערת רגשות וכאב רב, אינן מסייעות להרגעת הרוחות ואינן עולות בקנה אחד עם האחריות הנדרשת ממשכן הנשיא ומכל מוסד המשפיע על הלך הרוח הציבורי – לפעול למען הפגת המתחים וביסוס השותפות בין חלקיה של החברה הישראלית".

השר לאזרחים ותיקים אורי אורבך, שמשרדו יזם את הטקס והזמין את בניון להופיע בו, אמר כי הדבר נעשה בניגוד לעמדתו והודיע כי הוא מבטל את השתתפותו בטקס במחאה על הצעד. "אני מכבד ואוהב את הנשיא ריבלין (ולא אוהב את שירו של עמיר בניון), אבל לא אוכל לתת את ידי לפגיעה כה חמורה בחופש הביטוי והיצירה", מסר אורבך. "החרמת אמנים על רקע דעותיהם היא מעשה פסול, ולכן, לצערי, לא אוכל להשתתף בטקס. אם בניון לא שר, אני לא אדבר".

ריבלין(צילום: נועם מושקוביץ)

שרת המשפטים ציפי לבני הגיבה על השיר מעורר המחלוקת ואמרה כי מודבר בשיר מקומם. "הוא זמר עם מוזיקה נפלאה, אבל השיר הזה, שהמילים בו בעייתיות, הוא חלק מאותם טרנדים של שנאה בחברה הישראלית. שיר נורא בעיניי", אמרה לבני.

השיר המדובר, "אחמד אוהב את ישראל", פורסם אתמול. השיר מתאר את כוונותיו של סטודנט ערבי לבצע פיגוע. "מחר אעוף לשמים, אשלח לגיהנום איזה יהודי או שניים", אומר הערבי בשיר. "זה נכון יבוא הרגע בו תפנה לי את הגב ואז אני אתקע בך את הגרזן המושחז".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully