"חיקוי של דאעש": כך השפיע הארגון הקיצוני על המחבלים מהבירה

אפקט הפיגוע: האם ניו יורק לא בטוחה ליהודים?

ראש העיר ניו יורק הכריז אתמול על הגברת האבטחה במוסדות היהודיים ובבתי הכנסת בתגובה לפיגוע. בחודשים האחרונים התרבו האירועים על רקע אנטישמי בעיר. מתוך המהדורה

המהדורה
19/11/2014
מערכת וואלה!

עוד במהדורה:

"חמאס הוא דאעש ודאעש הוא חמאס": כשראש הממשלה נתניהו התייחס למאפיינים הדומים בין חמאס ודאעש לא מעט אנשים הרימו גבה וטענו שמדובר בהגזמה, אבל הפיגוע שהתרחש אתמול יכול להצביע על ההשפעה שיש לארגון הקיצוני מעירק, בעל שיטות ההרג האכזריות, לבין גורמים איסלמיסטיים שנמצאים בקרבנו. ראש עיריית ירושלים ניר ברקת התייחס כך לפיגוע: "להיכנס לבית כנסת עם סכין קצבים ולטבוח במתפללים - בני אדם לא מסוגלים לעשות את זה", ופרופ' אבי ריבקינד, מנהל אגף הטראומה, ביה"ח הדסה עין כרם, תיאר כך את הפציעות: "בידיים, ברגליים, פגיעות קשות מאוד בראש, פגיעות אכזריות בצורה יוצאת דופן".
פרופ' אמציה ברעם, ראש המרכז לחקר עיראק באוניברסיטת חיפה, מצביע על דמיון בין זירת הפיגוע אתמול - פגיעה במתפללים בבית כנסת - לבין דרכי הפעולה של דאעש, בשלביו המוקדמים, אז בחרו להתמקד דווקא במרכזי הדת של אויביהם - מסגדים שיעים: "אני רואה חיקוי לדאעש - בית כנסת זו היהדות. זו מלחמת דת ממש בסגנון של דאעש".

המחירים צונחים - דווקא עכשיו חופשה בירושלים? גם ענף התיירות בעיר משלם את מחיר המצב הביטחוני בבירה. אריה זומר, מנכ"ל התאחדות בתי המלון בירושלים, מספר שהמלונות בעיר במחצית תפוסה בלבד. הביקוש המועט שנמשך עוד מתקופת "צוק איתן", גרם לירידת מחירים שמאפשרת לאלה שלא מפחדים מחופשה בבירה ליהנות ממחירים אטרקטיביים במלונות היוקרה בעיר. התיירים שנמצאים בימים אלה בעיר ממשיכים לטייל ללא חשש ומשדרים עסקים כרגיל: "תמיד מסוכן פה, ואם קורה משהו - הוא קורה".

השפים הישראלים טורפים את העולם: צמד השפים דוד ויוסף פותחים מסעדת שוק עם טעמים ים תיכוניים בקמדן מרקט בלונדון. השניים מצטרפים לרשימה ארוכה של שפים ישראלים שכבר פתחו מסעדות יוקרה בנקודות שונות על הגלובוס - לדוגמה בפריז, באמסטרדם ובניו יורק - והם מאמינים שהטעמים הישראליים, עם החוצפה, התעוזה, השמחה והצבעוניות, הם שמושכים את הקהל המקומי.

התחזית: מחר הטמפרטורות ימשיכו לעלות ויהיה חם ויבש מהרגיל בעונה.

צפו במהדורה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully