גל טרור בארץ

4 נהרגו בפיגוע בירושלים: "נאבק כדי להציל אחרים"

כבכל יום הגיעו ארבעת המתפללים לבית הכנסת בשכונת הר נוף, אולם הפעם נגמרה התפילה באסון. משפחת אחד ההרוגים: "אני נוטה להאמין שהוא נאבק עם המחבל". כולם ייטמנו בירושלים

יקי אדמקר ויאיר אלטמן
צילום: רויטרס, עומר מירון, שי מכלוף, יותם רונן, זק"א, חדשות 10; עריכה: גדי וינסטוק; קריינות: אביב אברמוביץ'

ארבעה בני אדם נהרגו הבוקר (שלישי) בפיגוע שביצעו שני מחבלים בבית כנסת בירושלים. ההרוג הראשון ששמו הותר לפרסום הוא הרב משה טברסקי, בן 59, תושב שכונת הר נוף, שבה אירע הפיגוע. שלושת ההרוגים התגוררו גם הם בשכונה: אריה קופינסקי בן 43, אברהם שמואל גולדברג בן 68, וקלמן לוין, בן 55.

עוד בוואלה!

MR. Something lounge - יפני בחליפה ביפו העתיקה

מערכת zap rest
לכתבה המלאה
אב לחמישה. הרב משה טברסקי שנרצח הבוקר בפיגוע (צילום: באדיבות המשפחה)

טברסקי הותיר אחריו חמישה ילדים. הוא התגורר בסמוך לבית הכנסת שבו אירע הפיגוע והיה מראשוני המתפללים שפקדו את המקום הבוקר. הוא שימש כרב בישיבת "תורת משה" שבשכונת סנהדריה, משם יצאה הלווייתו בשעה 14:00. מכריו סיפרו כי הוא ורעייתו פעילים מאד בהקהילה החרדית-אמריקנית בישראל. רעייתו אף מכהנת כמנהלת סמינר חרדי בבירה.

משה גרליק, שכן בבניין שבו התגורר טברסקי, סיפר כי הוא היה "תלמיד חכם, איש שקט מאד שלא נהנה מהעולם הזה. בכל בוקר, ממש כמו שעון הוא היה קם בחמש וחצי, והולך ללמוד בבית הכנסת. לא היה לו ויכוח עם אף אדם, היה קשה לתפוס אותו לשיחת חולין וזה קשה מאוד".

פיגוע בבירה ן ידיעות נוספות
משפחות הפצועים בבירה: "מבקשים מכולם להתפלל"
המשטרה העלתה כוננות בירושלים; מחסומים יוצבו במזרח העיר
הרב יוסף: להציב מאבטחים בבתי כנסת

עלה מאנגליה לפני 23 שנים. אברהם שמואל גולדברג (צילום: באדיבות המשפחה)

אריה קופינסקי עבד בתחום המחשבים. הוא ואשתו חוו טרגדיה קשה לפני כשנתיים כשבתם בת ה-13 מתה בשנתה. "הוא לא התאושש מאז", סיפר דוד, אחד מתושבי השכונה. "היה לו מאוד קשה. אבל הוא ניסה לקחת את הכאב ולהוציא את זה החוצה לכיוונים חייבים. הוא היה ידוע כמסייע בכל הזדמנות. כשהייתה שמחה, תמיד אריה היה שם, עוזר במה שצריך".

לבני הזוג חמישה ילדים נוספים, הגדול בן 16 והקטן בן חמש. "אני נוטה להאמין שהוא נאבק עם המחבל", סיפרה תושבת השכונה, "הוא אדם חזק, אדם גדול. מתאים לו להיאבק כדי להציל אחרים. אדם משכמו ומעלה. התמודד עם השכול בכזו גבורה עילאית, יוצא מגדר הרגיל, מי שבא לחזק אותם יצא מחוזק. מאוד תרם לקהילה. אני זוכרת שבפורים האחרון הוא שימח את כולם וחילק ממתקים לילדי הקהילה".

אברהם שמואל גולדברג עלה לישראל מאנגליה לפני 23 שנים. הוא הותיר אחריו שישה ילדים. "הוא היה אחד המתפללים הקבועים במניין שבו אירע הפיגוע. זה היה מקום התפילה הקבוע שלו", סיפר קרוב משפחתו.

זירת הפיגוע, היום (צילום: נועם מושקוביץ)

קלמן לוין הותיר אחריו תשעה ילדים. עקיבא, קרוב משפחתו, סיפר שהוא היה משתתף בכל האירועים המשפחתיים, "הוא היה אדם מאד שמח. משכמו ומעלה. הוא כיהן כרב בישיבת מיר והוא שקד בתורה. היה בן אדם שמח שמעולם לא נמחק החיוך מפניו".

ארבע ההלוויות יתקיימו בבית העלמין הר המנוחות בירושלים. הלווייתו של טברסקי יצאה ב-14:00 מישיבת "תורת משה" שבשכונת סנהדריה. בשעה 15:00 ייצא מסע הלווייתם של שלושת ההרוגים מבית הכנסת ברחוב אגסי, שבו אירע הפיגוע.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully