חיה התינוקת נטמנה: "אלוהים החליט להקריב אותה"

בני משפחה, קרובים ועשרות נוספים השתתפו בהלוויתה של חיה זיסל ברון בת השלושה חודשים, שנהרגה בפיגוע הדריסה. הנשיא ריבלין ספד: "תינוקת שנטבחה בשנאה יוקדת"

23/10/2014
צילום: גדעון צנטנר, רויטרס; עריכה: גדי וינסטוק

חיה זיסל ברון, התינוקת בת השלושה חודשים שנהרגה אמש בפיגוע הדריסה ליד תחנה של הרכבת הקלה בבירה, הובאה הלילה (חמישי) למנוחות בבית העלמין הר המנוחות. בני משפחה, קרובים ועשרות משתתפים נוספים הגיעו להיפרד ממנה בדרכה האחרונה. שמואל ברון, אביה של הפעוטה, ספד לה: "אין לנו שאלות לקדוש ברוך הוא, ה? נתן וה? לקח. זיסל, בשעה האחרונה לחייך היינו איתך בכותל המערבי, הסתכלת עליי וחייכת. לקדוש ברוך הוא היו תכניות אחרות".

סבה של חיה, שמשון הלפרין, ספד לנכדתו: "היא ירדה נשמה טהורה וחזרה טהורה למעלה. היא באה לעולם לזמן קצר וכנראה סיימה את תפקידה. הקדוש ברוך הוא החליט שהיא קורבן ציבור, הוא לקח את החלק המשובח ביותר".

הוריה של התינוקת עלו ארצה מארצות הברית. חיה הייתה בתם הבכורה, לאחר שלוש שנים בהם ניסו בני הזוג להיכנס להריון. "כמה שמחה ואהבה הייתה לאימא שלה כשהיא החזיקה אותה. הילדה נסעה עם הוריה לכותל המערבי, אבא שלה אמר לה: ?תראי את הכותל המערבי, את מקום המקדש?. אתם הזוג זוכים עבור כל עם ישראל. הגעתם מארצות הברית והקדוש ברוך הוא בחר שאתם הזוג שיצטרך להקריב את הילדה שלהם", הוסיף הסבא בהספדו. "ערבי מנוול, ללא כל סיבה, חיכה שיתאספו המון אנשים, דהר לתוכם, פגע בעגלה שבה היא הייתה והעיף אותה באוויר ורצח אותה".

עוד על הפיגוע בירושלים
בעקבות הפיגוע: תגבור של מאות שוטרים בירושלים
המחבל שביצע את הפיגוע בירושלים - מזוהה עם חמאס
תיעוד מרגע הפיגוע: הנהג דורס את הנוסעים בתחנה

חיה זיסל ברון, שנהרגה בפיגוע בירושלים(צילום: באדיבות המשפחה)

נשיא המדינה ראובן ריבלין, שהשתתף בהלוויה לצדו של ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, ספד לחיה. "תינוקות תמימה, שנטבחה בשנאה יוקדת ואפלה. ארץ אל תכסי דמה. יקירי, יקירי ירושלים, עומדים אתנו היום יהודים, מכל העדות והזרמים, וכאב עמוק בלבם ודמעות בעיניהם. עומדים מול גווייה קטנה ודוממת, מול קבר זעיר; עומדים מול שונאים ומרצחים שידם שוחטת ללא אבחנה, ללא רחמים, עוללים ויונקים, אבות על בנים, ילדות וילדים. עומדים מול רוצחים שאינם מבדילים בין חרדי לחופשי, בין מתנחל לאיש שמאל, בין יהודי בארץ לבין יהודי בגולה. רוצחים שאינם בוררים, בין ספרדי לאשכנזי, בין יהודי חסידי ליהודי ליטאי", אמר.

ריבלין הדגיש בדבריו את המצב הביטחוני הרגיש בירושלים בעת האחרונה. "הם מכירים היטב, את אהבה הגדולה שיש בלבנו, לתינוקות של בית רבן, טהורים וזכים, שלא טעמו טעם חטא, שלא ידעו עול מהו. האמירה שלנו צריכה להיות ברורה, לא יהיה שום כוח שירחיק אותנו מירושלים ומארץ ישראל. איננו יודעים חשבונות שמיים, אבל אנחנו יודעים שההסתה הגוברת והולכת ברחוב הערבי וברחבי ירושלים, הסתה הזוכה לגיבוי מצד ההנהגה בעולם הערבי, יכולה להמיט אסון על מרקם החיים העדין בירושלים, ולסחוף את כולנו אל מערבולת של חורבן וכאב. בעת הקשה הזאת נתפלל להחלמה מהירה ושלמה של הפצועים?, אמר.

טוב לדעת (מקודם)

אל תתפשרו על מין לא מספק: הסוד לשיפור כעת במבצע

מוגש מטעם "גברא"
הלווייתה של חיה זיסל ברון, הלילה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, יוסי רונן)
קברה של התינוקת(צילום: מערכת וואלה! NEWS, יוסי רונן)
ברון מפונה לבית החולים מזירת הפיגוע(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
המחבל(צילום: עיבוד תמונה, כיבוי והצלה ירושלים, צילום מסך פל-אינפו)
המחבל לאחר שנורה(צילום: גדעון צנטנר)
הרכב דהר לעבר האנשים שעמדו בתחנה(צילום: צילום מסך, מצלמות אבטחה)
זירת האירוע, אתמול(צילום: צילום: הלל מאיר - סוכנות תצפית)
  • ירושלים
  • פיגועים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully