פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   השרים לוקחים את הזמן: למה שוב אין היום ישיבת ממשלה?

   אחרי שורת דחיות וביטולים, גם היום הוחלט שלא לכנס את השרים לישיבתם השבועית, בטענה שבשל חופשת החגים הארוכה לא הוכנו הצעות להצבעה. הישיבה ככל הנראה תידחה להמשך השבוע

   רוה"מ בנימין נתניהו ושר האוצר יאיר לפיד בישיבת הממשלה, אוקטובר 2014 (מערכת וואלה! NEWS , מרק ישראל סלם)
   נתניהו ולפיד בישיבת הממשלה האחרונה לפני כשבועיים (צילום: מרק ישראל סלם)

   מתקשים להיפרד מהחופשה? הציבור הישראלי שב הבוקר (ראשון) לשגרה של "אחרי החגים", אך לא כולם חזרו לעבודה באותו קצב. ישיבת הממשלה השבועית, שאמורה להתקיים בכל יום ראשון, לא התקיימה הבוקר, והוחלט לדחות אותה להמשך השבוע. לפי שעה, מתכננים השרים לקיים את הישיבה ביום רביעי בבוקר.

   הסיבה העיקרית לדחיית הישיבה היא שמשרדי הממשלה כמעט שלא עבדו בשלושת השבועות האחרונים, במהלך תקופת החגים, ולכן לשרים אין למעשה הצעות החלטה מוכנות להצביע עליהן. בשלושת הימים הקרובים יחזרו משרדי הממשלה לשגרת העבודה, ועד יום רביעי צפויה הממשלה להצביע על הצעות החלטה חדשות.

   עוד בוואלה! חדשות:
   פצוע ששב מנפאל: "במסוק החילוץ חשבו שאני גופה ועזבו"
   מלחמות המודיעין: כך מסתתר דאעש ממרגלי המערב
   אזעקות נשמעו ברחבי עוטף עזה; צה"ל: התרעת שווא

   פגישת בנימין נתניהו והנשיא ברק אובמה – הבית הלבן, אוקטובר 2014 (GettyImages)
   בין היתר בוטלה, הישיבה בשל נסיעת רה"מ. נתניהו ואובמה (צילום: אימג’בנק, Gettyimages)

   בשבועות האחרונים בוטלו או נדחו כמה מישיבות הממשלה מסיבות מגוונות: תחילה בשל התמשכות הלחימה בעזה שחייבה את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת שר הביטחון משה יעלון להתמקד בניהול המבצע, אחר כך בשל הרצון לגבש חבילת פיצויים ליישובי הדרום, ובהמשך בשל נסיעתו של נתניהו לעצרת האו"ם ולוושינגטון, ותחילתה של תקופת החגים.

   ישיבת הממשלה האחרונה התקיימה לפני 12 יום, ביום שלישי ב-7 באוקטובר. הישיבה שקדמה לה התקיימה ב-21 בספטמבר, כלומר יותר משבועיים קודם לכן, ואילו הישיבה שקדמה לשתי אלה התקיימה ב-31 באוגוסט – הפרש של יותר משלושה שבועות. נכון להבוקר טרם פורסם באתר מזכירות הממשלה לוח זמנים רשמי לישיבת הממשלה הקרובה.

   לפניות לכתב: amir.tibon@walla.co.il