"ראשונטורס": בית המשפט דחה בקשה לחדש הדיון

המחוזי בירושלים דחה את בקשתה של הפרקליטות לחדש את הדיון בעניינה של רייצ'ל ריסבי-רז, מתאמת קשרי החוץ בלשכתו של אהוד אולמרט, לאור החזרת תיק טלנסקי למחוזי. "מדובר בפרשיות שלובות"

גלי גינת
תעיד במשפט. זקן (צילום: נועם מושקוביץ)

בית המשפט המחוזי בירושלים החליט אתמול (שני) לדחות את בקשתה של הפרקליטות לחדש את הדיון בעניינה של רייצ'ל ריסבי-רז, מתאמת קשרי החוץ בשלכתו של ראש עיריית ירושלים וראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. ריסבי-רז הואשמה במשפט "ראשונטורס" בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד ובמרמה והפרת אמונים.

משפטה נדחה עד לתום הערעור שהוגש לבית המשפט העליון מטעמו של אולמרט, אולם לאור החזרת תיק טלנסקי לבית המשפט המחוזי, ועיכוב בערעור בבית המשפט העליון, בית המשפט התבקש לחזור לדון בעניינה של ריסבי-רז, אשר טרם השיבה לכתב האישום שהוגש בשנת 2009.

עוד בוואלה! חדשות:
לאחר פתיחת תיק טלנסקי: מה עוד מחכה לאולמרט?
השופט רמז: עיכוב בערעור אולמרט - בשל מחלוקת
הפרקליטות ביקשה להגיש ראיות חדשות בפרשת טלנסקי

עוד בוואלה!

הדרך לבנות שרירים אחרי אימון: מה צריך לדעת על צריכת חלבון?

רקפת אריאלי
לכתבה המלאה
ריסבי-רז בבית המשפט (צילום: עומר מירון)

בבקשתו כתב נציג הפרקליטות, עורך הדין אורי קורב: "לתוצאות הערעור התלוי והעומד נגד מר אולמרט לא צריכה להיות כל השפעה על ניהול התיק נגד הנאשמת, שכן השאלה היחידה שעומדת לדיון במסגרת הערעור שם, היא מודעות מר אולמרט לעבירות שנעברו לכאורה במסגרת 'פרשת ראשונטורס', וההכרעה בענייננו איננה תלויה בה. כמו כן, הראיות בתיק השתנו לאחר שהגברת (שולה) זקן מסרה גרסה בפרשה, ולכן אף מטעמים אלו אין מקום להמתין עוד עם ניהול התיק".

כמשתמע מדברי קורב, במשפטה של ריסבי-רז צפויה להעיד שולה זקן. זאת, עדיין בתמורה להסדר הטיעון שחתמה בתיק "הולילנד". זו ככל הנראה הסיבה אשר בגינה לפרקליטות חשוב לחדש את ניהול התיק.

עם זאת, בית המשפט - שכבר החליט בעבר - דחה את הבקשה, וציין בהחלטה בטון ביקורתי: "לעת הזו לא חל שינוי בשיקולים לפיהם הוחלט כי הדיון בהליך יחל לאחר מתן פסק הדין בערעור בהליך האחר. מדובר בפרשיות שלובות".

השופט רפי כרמל, שנתן גם את ההחלטה הקודמת, הוסיף כי הליך ששמיעת הראיות הנוספות בהליך המקביל - תיק טלנסקי, שחזר לבית המשפט המחוזי לאחר שהתקבלו ההקלטות של אולמרט שהקליטה זקן - יסתיים תוך זמן קצר.

לפניות לכתבת: gali.gnt@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully