אישה הרה אכלה סושי בירושלים - והפילה את העובר

בעקבות המקרה נערכה בדיקה של משרד הבריאות בניסיון להתחקות אחר הגורם להפלה. מחשש לליקויי תברואה חמורים שעלו בבדיקה הוחלט לסגור את מסעדת "סושי גרדן"

  • סושי
  • הפלה
יאיר אלטמן
נקבע כי המסעדה היא סכנה מידית לשלום הציבור ולבריאות (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

אישה בריאה שהגיעה לאכול במסעדת "סושי גרדן" בירושלים לפני כמה חודשים איבדה את עוברה. האירוע המצער הוביל לבדיקה של משרד הבריאות בניסיון להתחקות אחר הסיבה להפלה. אחד מכיווני החקירה הובילו לעריכת בדיקת תברואה במסעדה, וזו העלתה ממצאים חמורים. המסעדה הוגדרה כסכנה מידית לשלום הציבור ולבריאותו, וביום חמישי האחרון אף הוחלט לסגור אותה.

בדיקת המשרד העלתה כי מקור החשיפה האפשרי של האישה לחיידק הבליסטריוזיס, אשר אחראי להפלה, נמצא במסעדה. כמו כן, ממצאי בדיקות המעבדה שנעשו למזון הנמכר בבית העסק העידו על זיהום.

עוד בוואלה! חדשות:
חשד: דקר למוות את שכנו בגלל ריב על בלוני גז
קצין בגולן: ”דאעש רחוק, אך המציאות משתנה”
7 התמונות שאתם חייבים לראות היום

עוד בוואלה!

האם ניתן למנוע דום לב?

פרופ' מחמוד סולימאן, בי"ח רמב"ם
לכתבה המלאה
בית המשפט הטיל צו סגירה מידי למסעדה עוד באותו יום (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

בית המשפט לעניינים מקומיים בירושלים הטיל צו סגירה מידי ל"סושי גרדן" עוד באותו היום בדיקת התברואה. נוסף על כך, נמצא כי בית העסק פעל ללא רישיון, מה שיקשה על פתיחתו מחדש.

במשרד הבריאות הזכירו היום כי אכילת דגים נאים אינה מומלצת לנשים בהיריון. "אנו שבים ומזהירים את ציבור הצרכנים כי דגים נאים עלולים להכיל את חיידק הליסטריה מונוציטוגנס, ואכילתם עלולה לגרום למחלות באוכלוסייה בסיכון גבוה, כגון בעלי מערכת חיסון מוחלשת ונשים בהיריון", נמסר.

(עדכון ראשון: 20:08)

לפניות לכתב יאיר אלטמן: talk2yaira@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully