סוחבת את המזרון עליו נאנסה: "עד שהאנס ייענש"

סטודנטית שנאנסה על ידי תלמיד אחר, טוענת כי האוניברסיטה לא מטפלת בתלונה ולאות מחאה היא סוחבת את המזרן עליו נאנסה לכל מקום, עד שהאנס יסולק מהלימודים

  • אונס
מערכת וואלה! חדשות
"הדרך הטובה ביותר לסמל את המשא הכבד שרובץ על נפשי" (צילום: צילום מסך, יוטיוב)

בכל מוסד לימודים נהוגים כללים ברורים ועונשים הכרוכים במעשי הטרדות מיניות. אם תשאלו את אמה סולקוביץ', סטודנטית בת 23 מאוניברסיטת "קולומביה" שבמדינת ניו יורק, לטאטא מתחת לשטיח הרבה יותר קל. הצעירה התלוננה לא מכבר כי נאנסה בשבוע הראשון לשנת הלימודים על ידי סטודנט נוסף בחדרה שבמעונות, אולם זה עדיין מסתובב חופשי ברחבי הקמפוס. כיוון ששמה לעצמה למטרה לשכנע את הרשויות, המשטרה וחבריה לספסל הלימודים, היא החליטה לסחוב על גבה את המזרן עליו בוצע האונס בכל עת.

סולקוביץ' היא רק אחת משלוש מתלוננות, שעתרו יחד להנהלת האוניברסיטה באפריל האחרון. הן מאשימות את מוסד הלימודים בטיפול כושל בתקיפה המינית שביצעו בהן סטודנטים, ואף כי כל אחת תיארה בתורה את הטראומה שחוותה, התוקפים ממשיכים ללמוד בבית הספר.

טוב לדעת (מקודם)

פתרון מדוייק לכאבי רגליים וגב בחצי שעה - ובמחיר מדהים

לכתבה המלאה
"מספיק שאתקל באדם בעל מראה דומה לתוקף שלי כדי שאכנס לפאניקה" (צילום: צילום מסך, יוטיוב)

"אני מפחדת לעזוב את החדר בכל פעם מחדש", הודתה סולקוביץ' בחודש מאי האחרון. "מספיק שאתקל באדם בעל מראה דומה לתוקף שלי כדי שאכנס לפאניקה. בסמסטר האחרון, למשל נהגתי לעבוד בחדרי החושך של המחלקה לצילום. למרות שאותו בחור לא חולק איתי כיתה משותפת, הוא ביקש רשות מהמרצה וטרח לבקר במקום גם כשאני שם. סבלתי מדפיקות לב ומקוצר נשימה. בקיצור, כל עוד שנינו חולקים את אותם המסדרונות הוא מהווה עבורי מטרד".

כתלמידה במחלקה לאמנות חזותית, החליטה סולקוביץ' להשיב מלחמה בדרך המוכרת לה היטב: יצירתיות. כל עוד דבר לא נעשה בנידון, היא תמשיך לשאת את מזרן המעונות הסטנדרטי הזה לכל שיעור, פגישה והרצאה. "זוהי הדרך הטובה ביותר לסמל את המשא הכבד שרובץ על נפשי ללא הפסקה מאז האירוע", הסבירה אתמול.

צפו בראיון בו היא מסבירה את המחאה שלה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully