חשש לחדירת מחבל: נעצרו חשודים בטייבה, הכוננות הוסרה

כוחות שב"כ החלו בחקירת החשודים שנעצרו במרכז העיר, והמשטרה הסירה את הכוננות מהאזור לאחר שהוצבו מחסומים בשרון. מוקדם יותר, מסוק הוקפץ לאוויר ונערכו חיפושים בין כלי רכב

אבי אשכנזי
02/09/2014
צילום: ניב אהרונסון, חטיבת דובר המשטרה; עריכה: יותם בן-דוד; קריינות: אביב אברמוביץ'

כוחות גדולים של משטרה ושב"כ פתחו בשעות הצהריים (שלישי) במצוד באזור השרון אחר פלסטיני שככל הנראה חדר לשטח ישראל במטרה לבצע פיגוע, ועצרו שני חשודים במרכז טייבה. כוחות מיוחדים שהוקפצו לשטח השתלטו על כלי הרכב שבו נסעו השניים ועצרו את מי שחשוד כמחבל ואת המסיע שלו כביכול. בשעה זו השניים נחקרים על ידי השב"כ. לאחר המעצר, המשטרה הכריזה כי הוסרה הכוננות מהאזור.

עוד כותרות בוואלה! חדשות:
לפיד על הפקעת הקרקעות: "מחטף שלא נידון בקבינט"
חשד לשחיתות ברכבת ישראל: עשרות נעצרו לחקירה
שיא בפרו: נתפס משלוח קוקאין במשקל שמונה טונות

עוד בוואלה!

אייפון 13, נינג'ה גריל ודייסון: כבר שמעתם על מסיבת המתנות של חצי חינם?

מערכת וואלה! בשיתוף חצי חינם
כלי רכב נבדקים בכניסה ליישובים בשרון(צילום: שלומי גבאי)

מוקדם יותר המשטרה הציבה מחסומים בכניסות לתל אביב מאזור השרון וכן בכניסות ליישובים כפר יונה, בת חפר בארותיים, תנובות וינוב. כיתות הכוננות של יישובים אלה הוקפצו וביחד עם צוותי משטרה הם בודקים כל כלי רכב שנכנס ליישובים ומבצעים סריקות בין הבתים בניסיון לאתר את החשוד.

הכוחות מבצעים סריקות באזור השרון(צילום: שלומי גבאי)

ההתרעה על חדירת המחבל לשטח ישראל הועברה למשטרה דרך שב"כ. גורם במחוז המרכז של המשטרה אמר בשיחה עם וואלה! חדשות: "אנחנו מתייחסים להתרעה ברצינות רבה, ולכן פרסנו כוחות גדולים בשטח". בשל פריסת הכוחות ייתכנו באזור עומסי תנועה ולכן מומלץ לציבור הנהגים לנסוע בדרכים חלופיות. כמו כן, המשטרה ביקשה מהציבור להגביר ערנות ולדווח למוקד 100 על כל דבר חריג.

החפ"ק שהוקם באחד היישובים על ידי המשטרה(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

לפני כחודש התנהל באזור המרכז מצוד אחר חשוד אשר התקשר למוקד 100 והודיע שהתכוון לבצע פיגוע במרכז תל אביב והתחרט. רמת הכוננות בעיר הועלתה והכוחות הוזעקו למרכז העיר והחלו לבצע סריקות מבית לבית. לאחר שעות רבות של חיפושים והצבת מחסומים בנתיבים מרכזיים במרכז הארץ, המשטרה הסירה את המחסומים והודיעה כי ניתן לחזור לשגרה.

לפניות לכתב אבי אשכנזי: Aviash123@walla.co.il

כוחות מיוחדים הוקפצו לשטח ובודקים כל כלי רכב שנכנס ליישובים(צילום: שלומי גבאי)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully