רצח שלושת הנערים

כ-400 הפגינו בירושלים: "נקמה על רצח הנערים"

המפגינים, ובראשם פעילי הימין ברוך מרזל, איתמר בן גביר ומיכאל בן ארי, תקפו לפי החשד ערבים ושוטרים סמוך לשוק מחנה יהודה. הצעדה נבלמה בפתח העיר העתיקה. 47 מהם נעצרו

יאיר אלטמן
01/07/2014
צילום: באדיבות חדשות 24

יום לאחר מציאת גופות שלושת הנערים באזור חברון, הפגינו היום (שלישי) כ-400 בני אדם, בראשם חבר הכנסת לשעבר מיכאל בן ארי ופעילי הימין איתמר בן גביר וברוך מרזל, בכניסה לירושלים, בסמוך לגשר המיתרים. המפגינים, שנשאו שלטים ובהם נכתב "נקמה" ו"די לרפיסות", צעדו לכיוון שדרות שז"ר ורחוב יפו וגרמו לשיבושי תנועה קשים באזור, שמאז הסתיימו. הם קראו קריאות גנאי נגד ערבים ונגד שחרור אסירים ביטחוניים מבתי הכלא בישראל.

חטיפת הנערים ומציאת הגופות - סיקור מיוחד בוואלה! חדשות:
נפרדים מהבנים: "קיווינו שיהיו לכם עוד הרבה שנים בעולם"
תגובה מדינית? מחלוקת בקבינט סביב בנייה בהתנחלויות
נדחתה בקשת משפחת שער לקבור את גיל-עד בחלקה צבאית

בהמשך חלק מהפעילים תקפו ערבים בסמוך לשוק מחנה יהודה בעיר. הם חולצו על ידי השוטרים ולא נזקקו לטיפול רפואי. לאחר מכן המפגינים התעמתו עם השוטרים עצמם. המשטרה עצרה שניים מהם ומנעה כניסת פעילים נוספים לשוק.

המפגינים המשיכו לצעוד לעבר העיר העתיקה, ומאות מהם היו מרוכזים בכיכר צה"ל, לאחר שנבלמו על ידי כוחות המשטרה. בהמשך הוכרזה ההתקהלות בכיכר כבלתי חוקית, והמפגינים התבקשו להתפזר. חלקם לא עשו כן, והשוטרים החלו לפזר אותם בכוח, ועצרו פעילים נוספים, רובם קטינים, בגין התפרעות, נזק לרכוש ותקיפת שוטרים. בסך הכל נעצרו 47 מפגינים במהלך היום.

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה
מיצג בהפגנה בירושלים הקורא נגד "שחרור מחבלים"(צילום: הילה ידידיה)

מוקדם יותר היום התקיימו שלושה טקסי אשכבה לנערים. בטלמון שבבנימין נערך טקס האשכבה לגיל-עד שער. שר האוצר יאיר לפיד ייצג את הממשלה. בעיר אלעד, שם התגורר איל יפרח, נערך טקס אשכבה נוסף, ונשא בו דברים שר הביטחון משה יעלון. בקיבוץ שעלבים שליד נוף איילון נערך טקס האשכבה השלישי, לנפתלי פרנקל, ונציג הממשלה שם היה שר החינוך שי פירון. בשעות אלו מובאים הנערים למנוחות בבית העלמין במודיעין, שבו ייקברו זה לצד זה.

"שלוש אימהות ושלושה אבות טומנים היום את בניהם", אמר השר יעלון. "משפחות יפרח, פרנקל ושער נפרדות היום מאיל, נפתלי וגיל-עד. הצער והיגון אשר עוטפים אתכם מאז קבלת הבשורה המרה, עוטפים גם את הארץ כולה". הוא שב והטיל את האחריות למותם על ארגון חמאס. "מולנו ניצב אויב אכזר, יוקד שנאה וחסר מעצורים, ארגון חמאס, אשר מקדש את המוות וההרס, ההרג והחורבן. ארגון טרור שאנשיו עסוקים גם עתה בחיפוש אחר כל דרך כדי להרוג בנו. אך אנו לא נירתע. יידעו ראשי חמאס ואנשיהם, כי מי שיעז לפגוע באזרחי ישראל - דמו בראשו. יידעו כי נרדוף אותם בכל מקום בו יהיו, ונכה בהם מכה קשה. יידעו כי המחיר שישלמו על מעשיהם יהיה כבד מאוד".

המפגינים צועדים מתחת לגשר המיתרים, היום(צילום: הילה ידידיה)

שר החינוך פירון ספד לנפתלי פרנקל, והבטיח כי האשמים ברצח ייתפסו. "לא נשקוט עד שנעניש את רוצחיך. לא נשקוט. נמשיך בשליחות שלך לבער את הרע מהעולם", אמר.

בטקס האשכבה בטלמון אמר נציג הממשלה לפיד: "כשאנו קוברים ילד, אנו בוכים על החיים שלו. בואו נזכור שאנו קוברים היום ילד שיכול היה להיות של כל אחד מאיתנו, ולפיכך הוא אכן של כל אחד מאיתנו. זה לא הלוויה של חלק אחד בעם. אנו זקוקים אחד לשני ביום הזה. לא לכעס אנו זקוקים, לא לפיצול נוסף בינינו, לא לתחרות מי מביע זעם קדוש יותר. הזעם איננו קדוש והשנאה איננה טהורה. ביום הזה, בהלוויה הזו מול המשפחה הזו, אנו זקוקים לאהבה ואנו זקוקים לשפה משותפת".

לפניות לכתב יאיר אלטמן: talk2yaira@walla.com

הפגנת פעילי ימין בכניסה לירושלים בעקבות רצח הנערים, יוני 2014(צילום: הילה ידידיה)
הפגנת פעילי ימין בכניסה לירושלים בעקבות רצח הנערים, יוני 2014(צילום: הילה ידידיה)
הפגנת פעילי ימין בירושלים בעקבות רצח הנערים, יוני 2014(צילום: נועם מושקוביץ)
הפגנת פעילי ימין בירושלים בעקבות רצח הנערים, יוני 2014(צילום: נועם מושקוביץ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully