ישראל 2013: אחד מכל 7 ישראלים מרגיש שהוא חי בעוני

מנתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי 14.5% מהישראלים הרגישו עניים מאז תחילת השנה. 47% אינם מרוצים ממצבם הכלכלי - ופחות מחצי סבורים שהמצב ישתפר

דנה ירקצי
24/06/2014
אחד מכל שישה מבוגרים ויתר בשנה שעברה על ארוחה חמה(צילום: שרון בוקוב)

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה חשפה היום (שלישי) נתונים קשים על מצב העוני בישראל. על פי הנתונים, אחד מכל שבעה מבוגרים (20+) הרגיש עני בשנה האחרונה. מדובר ב-14.5% מכלל האוכלוסייה – למעלה מ-725 אלף בני אדם. עוד עולה מהנתונים, כי אחד מכל שישה מבוגרים ויתר בשנה שעברה על ארוחה חמה ביום ואילו אחד מתוך תשעה ישראלים ויתר על שתי ארוחות.

עוד בוואלה!

בין תל אביב לאיביזה: המסעדה שהחזירה את הטאפאס לחיים

בשיתוף zap rest

13% מהזקוקים לטיפול רפואי - ויתרו עליו

על פי הנתונים, 47% מהמבוגרים בישראל אינם מרוצים ממצבם הכלכלי. באשר לתקווה כי המצב הכלכלי במדינת ישראל ישתנה ויוקר המחיה ירד, 39% מעריכים שבשנים הקרובות מצבם הכלכלי יהיה טוב יותר. זאת, לעומת 35% שמעריכים כי מצבם הכלכלי לא ישתנה ו-17% שסבורים שמצבם הכלכלי יהיה רע יותר.

עוד חדשות מהארץ:
נמשך הירי: כיפת ברזל יירטה 2 רקטות בשמי אשקלון
המכתבים מוכיחים: הרב עובדיה תמך בלימודים אקדמיים
חומצה נשפכה לבריכה בבית מלון בעכו, 9 נפגעו קל

39% אינם מצליחים לכסות את כל ההוצאות החודשיות של משק הבית. במשפחות שבהן שני בני הזוג אינם עובדים, 66% אינם מצליחים לכסות את ההוצאות. 62% מהערבים מדווחים כי אינם מצליחים לכסות את כל ההוצאות של משק הבית, זאת לעומת 34% מהיהודים.

נתון קשה נוסף קשור לוויתור של העניים על מזון ושירותי רפואה. 38% מהישראלים שבביתם ההכנסה הממוצעת לנפש נמוכה מ-2,000 שקלים בחודש – העידו כי ויתרו על אוכל. 42% מהזקוקים לטיפולי שיניים ויתרו על הטיפול (כ-1.4 מיליון בני אדם) ו-13% מהזקוקים לטיפול רפואי ויתרו עליו (כ-363.1 אלף בני אדם). 11% מהזקוקים לתרופות במרשם רופא ויתרו על תרופות (כ-358.9 אלף בני אדם).

לפניות לכתבת דנה ירקצי: danayark@walla.co.il

  • עוני

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully