הדרך לבית הנשיא

שטרית הובס: "גם זה לטובה, יחי נשיא מדינת ישראל"

דקות אחרי ההפסד בסבב ההצבעה השני התארח המעמד המפסיד במשדר וואלה! חדשות. "באתי לעבוד ולא לנוח. ההזדמנות לא ניתנה לי. אני מברך את מי שבחר בי", אמר

מערכת וואלה! חדשות
צילום: באדיבות ערוץ הכנסת

תוגת המפסידים: חבר הכנסת מאיר שטרית (התנועה) הצליח להפתיע והעפיל לסיבוב השני בבחירות לנשיאות, אך הוא לא יזכה לגעת בתפקיד הנכסף. עשרה קולות הפרידו בין שטרית, שקיבל 53 קולות, לבין יריבו ראובן ריבלין (הליכוד), שתמכו בו 63 חברי כנסת.

המרוץ לנשיאות - הישורת האחרונה:
ראובן ריבלין הוא נשיא המדינה העשירי
יחליף את ריבלין? שאמה-הכהן: "אחליט עד מחר"
שכטמן קיבל רק קול אחד: "הכנסת מנותקת מהעם"

עוד בוואלה!

אחרי הטראומה מלבנון הוא לא רצה לצאת מהבית. עכשיו הוא מופיע על במה

לכתבה המלאה
"הייתה תחושה טובה". שטרית בכנסת, לפני ההפסד (צילום: נועם מושקוביץ)

דקות ספורות אחרי האכזבה שנחל, התארח שטרית במשדר המיוחד של וואלה! חדשות במשכן הכנסת. "הייתה לי תחושה שיש סיכוי טוב שאנצח את הסיבוב השני, אבל נוכחתי לדעת שלא, וגם זה לטובה", אמר שטרית. "כשיצאתי מהבית הבוקר, יש לי אח בן 85 – שתיתי אצלו כוס תה. הוא אמר לי, 'אני מברך אותך שהתוצאה תהיה מה שטוב לך. זו ברכה של אבי'".

"מעולם לא העלבתי אף אדם בכנסת, לא דיברתי מילים גסות, מעולם לא פגעתי באיש", המשיך שטרית. "אני חושב שמלחמה צריך לעשות על בסיס עניין, רובי היה אומר את אותו הדבר שאני אומר עליו", פרגן למנצח של הבחירות.

קיווה לנצח. שטרית יוצא מביתו ביבנה, הבוקר (צילום: דרור עינב)

"אני ותיק בהתמודדויות, לעיריית יבנה, פעמיים לראשות מפלגה, לגזברות הכנסת. הרקורד שלי הוא הכי עשיר, הכי מגוון, אני הכי צעיר. באתי לבית הנשיא כדי לעבוד ולא לנוח. ההזדמנות לא ניתנה לי. אני מברך את מי שבחר בי. יחי נשיא מדינת ישראל", סיכם שטרית.

הבוקר, עם צאתו מהבית ביבנה, הביע שטרית תקווה כי יזכה בתפקיד. "יש הרגשה של ציפייה, נקווה לתוצאות טובות", אמר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully