ערב הבחירות: שטרית חגג בחתונת בנו של "הרנטגן"

יעקב איפרגן, שחיתן את בכורו בנוכחות רבנים, אוליגרכים ופוליטיקאים, הזמין גם את המועמדים ריבלין ואיציק - אך רק שטרית הגיע וקיבל את ברכת הרב. "שייבחר נשיא טוב", איחל המועמד

דנה ירקצי
צילום: טל אנגלנדר עריכה: מתן חדד

בדרך לקלפי עוברים אצל הרב: יעקב איפרגן, המכונה "הרנטגן", חיתן אמש (שני) את בנו הבכור באולמי אווניו שבקריית שדה התעופה. יותר מ-3,500 אורחים הגיעו לאירוע - שכונה "חתונת העשור" בפי מאמיניו וחסידיו של הרב - בהם אנשי עסקים, אוליגרכים, רבנים, שרים וחברי כנסת. אחד הבולטים שבהם היה לא אחר מהמועמד לנשיאות, חבר הכנסת מאיר שטרית, שהגיע לקבל את ברכתו של הרב לקראת ההצבעה שתיערך היום בכנסת.

שטרית לא היה המתמודד היחיד שהוזמן לחתונה - אך היה היחיד שהגיע. בין המוזמנים שאישרו את הגעתם, לפי מקורביו של הרב, היו גם ח"כ ראובן ריבלין ודליה איציק. בנוסף, בנימין בן אליעזר, עד לאחרונה מועמד מוביל לנשיאות וכיום נחקר במשטרה, בחר שלא לבוא.

לבד משטרית, בין אורחי החתונה נכחו פוליטיקאים נוספים, בהם השרים ישראל כץ וגלעד ארדן, שבתשובה לשאלה האם שורות הליכוד מאוחדות מאחורי ריבלין, ענה: "כולנו מאחוריו, וכולנו הולכים לבחור בו". עם זאת, בתגובה לציון העובדה כי חלק מחברי הכנסת של הליכוד טרם הביעו תמיכה מפורשת בריבלין, אמר ארדן כי נעשים מאמצים לשכנע את כל חברי הליכוד להצביע למועמד הרשמי של המפלגה - מעמד לו זכה לאחר שקיבל כתף קרה מנתניהו במשך זמן רב.

עוד בנושא:
בחרו בי לנשיאות: המועמדים מסבירים מדוע הם ראויים לתפקיד
רגע לפני: מי תומך במי, ומי עשוי להפתיע?
מגוגלים לנשיאות: מי עובר את מבחן האינטרנט?

עוד בוואלה!

בחולון נמנע אסון ברגע האחרון: כך עוצרים את קריסת הבניין הבאה

לכתבה המלאה
שטרית עם הרב איפרגן ב"חתונת העשור" (צילום: דרור עינב)

שטרית, שהגיע בסביבות השעה 22:00, לאחר החופה, התיישב עם האורחים ולאחר מכן עלה לשולחן הכבוד של הרבנים, וקיבל את ברכת איפרגן והבבא ברוך. האחרון היה מסוכסך קשות עם איפרגן בעבר, אולם השניים התפייסו.

ה"רנטגן" הוא אחד הרבנים החזקים והנחשבים הן בקרב חרדים הן בקרב חילונים. בשנים האחרונות נוהרים אל ביתו של איפרגן בנתיבות אלפי מאמינים שמבקשים לקבל את ברכתו. הרב גם משמש בשנים האחרונות מעין יועץ עסקי לרבים מבעלי ההון, הבאים אליו להתייעצות לפני סגירה של עסקה גדולה. איפרגן הצליח גם ליצור קשרים עם שופטים, שוטרים ופוליטיקאים.

לאחרונה שמו של איפרגן השתרבב גם בפרשות פליליות שונות, כמו זו הקשורה בבחירות המקומיות בנתיבות שבה נסחט על ידי העבריין שלום דומרני. איפרגן נחשב כיום לאחד המקובלים הגדולים והחזקים בארץ, במיוחד לאחר מותו של הרב עובדיה יוסף.

קיבל ברכה גם מהבבא ברוך. שטרית, בחתונה (צילום: דרור עינב)

לחתונה הגיעו גם חברי הכנסת דוד אזולאי ואלי ישי מתנועת ש"ס, שאליה משתייך איפרגן,. ישי הגיע לתת מתנה ועזב לאחר חצי שעה. הןא שסירב לפרט מהי עמדת המפלגה בבחירות לנשיאות, והציע "לחכות במתח עד מחר".

הרב האשכנזי הראשי דוד לאו, הרבנים הספרדים הראשיים לשעבר, שלמה עמאר ואליהו בקשי דורון הגיעו גם, כצפוי, לחתונה. השלושה, יחד עם האדמו"ר מקאליב ישבו בשולחן של הרב איפרגן, ואליהם עלו אנשי עסקים ופוליטיקאים לקבל ברכה לכל אורך החתונה.

לחתונה הגיעו גם אנשי עסקים רבים, בהם ג. יפית, נוחי דנקנר ואדוארדו אלשטיין, יריבו. גם איש העסקים יגאל אהובי נכח בחתונה, והגיע עם בת זוגו, הדוגמנית גלית גוטמן. אנשים נוספים שהגיעו הם המפכ"ל לשעבר משה קראדי, דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו, איש יחסי הציבור מוטי מורל, ראש עיריית לוד יאיר רביבו וכן השר וראש עיריית תל אביב לשעבר, רוני מילוא. בנוסף, הגיעו לחתונה גם אוליגרכים רבים ואף עיתונאים - בהם גיל ריבה, שאמר שהגיע שלא על מנת לסקר את האירוע, אלא כדי לקבל את ברכת הרב.

בהכנת הידיעה השתתף יניר יגנה

לפניות לכתבת דנה ירקצי: danayark@walla.co.il

גם השר ישראל כץ הגיע לברך - ויצא מבורך (צילום: דרור עינב)
יחד עם חברו לסיעה, השר גלעד ארדן (צילום: דרור עינב)
בא לתת מתנה והלך. חבר הכנסת אלי ישי (צילום: דרור עינב)
חבר הכנסת דוד אזולאי מש"ס (צילום: דרור עינב)
הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף רפי פרץ (צילום: דרור עינב)
איש העסקים נוחי דנקנר אף הוא נכח באירוע (צילום: דרור עינב)
וגם מי שקיבל מידיו את השליטה על קבוצת אי.די.בי, איש העסקים אדוארדו אלשטיין (צילום: דרור עינב)
והייתה גם את כלת השמחה (צילום: דרור עינב)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully