תקציב המזון החודשי לבית ראש הממשלה - 13 אלף שקל

  ועדה בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה אישרה תקציב כולל של 300 אלף שקל לרכישת מזון בשנה הקרובה - שכולל 160 אלף למעונו הרשמי של נתניהו, ו-140 אלף שקל לישיבות ממשלה וקבינט

  אמיר תיבון
  בנימין ושרה נתניהו (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית)

  13 אלף שקל יוקצו בכל חודש לקניית מזון לבית ראש הממשלה – כך עולה ממידע שפורסם באתר האינטרנט של מנהל הרכש הממשלתי, כפי שפורסם לראשונה בעיתון "הארץ".

  לפני כמה ימים אישרה ועדת המכרזים במשרד ראש הממשלה תקציב כולל של 300 אלף שקלים לרכישת מזון בסופרים באזור ירושלים בשנה הקרובה, עד מאי 2015. 160 אלף שקלים מהם נועדו למעון ראש הממשלה הרשמי, והשאר (140 אלף) נועדו לרכישת מזון עבור ישיבות ממשלה, דיוני קבינט ופגישות נוספות המתקיימות בלשכת ראש הממשלה.

  בסך הכל אושרו בהתקשרות הזו – שאושרה על ידי הוועדה שבראשה מנכ"ל משרד ראש הממשלה, שש רשתות שיווק, שנבחרו על ידי המשרד עצמו, בהן מגה ורמי לוי. הוסכם כי מכל רשת יירכשו מוצרים בסכום של עד 50 אלף שקל בשנה.

  עוד בוואלה! חדשות
  "החשודה אמרה לבני הקטין: 'תביא איתך חבר ובוא'"
  עצרת לגליזציה לקנאביס: "הגיע הזמן לשינוי"
  הודו: אנסו בנות דודות ותלו אותן על עץ מנגו

  טוב לדעת (תוכן מקודם)

  צעד תקדימי: החברה שנותנת למבוטחיה מענק כספי

  על-ידי WE SURE חברה לביטוח
  לכתבה המלאה

  ירידה בהוצאות הכלליות של מעון ראש הממשלה ב-2013

  הפרסומים על ההוצאות של נתניהו וסביבתו העלתה ביקורת ציבורית ענפה, בין היתר על בגין בזבזנות מיותרת לכאורה. לפני חודשיים פורסם כי לשכת ראש הממשלה הוציאה כ-19 מיליון שקלים על ביקוריו של בנימין נתניהו בחו"ל בשנת 2013.

  הביקור הממלכתי היקר ביותר של נתניהו בשנתיים האחרונות היה זה שערך בקנדה וארצות הברית, במרץ 2012. נסיעה זו עלתה למשלם המסים כ-7.7 מיליון שקלים. ביקורו של ראש הממשלה בסין לפני כשנה עלה כ-6 מיליון שקלים, ואילו ביקורו של נתניהו בניו יורק בספטמבר 2012 - במהלכו נשא את הנאום המפורסם על הפצצה האיראנית - עלה כ-6.9 מיליון שקלים. ביקורו של נתניהו בניו יורק בספטמבר 2013, גם הוא לרגל עצרת האו"ם, עלה כ-6.5 מיליון שקלים - כלומר, היה זול מן הביקור בשנה הקודמת בכמעט חצי מיליון שקלים.

  חודשיים מוקדם יותר פורסמה גם רשימת ההוצאות של מעון ראש הממשלה ב-2013 - שהסתכמו ב-2,444,000 שקלים, זאת לעומת הוצאותיו ב-2012, שהיו גבוהות ב-25% והסתכמו ב-3,223,000 שקלים. בשנת 2009, שבה נבחר נתניהו בפעם השנייה לראשות הממשלה, היו ההוצאות נמוכות משמעותית: ביחס לשנת 2013, מדובר בעלייה של כ-1,200,000 שקלים. יצוין כי מדובר בהוצאות על בסיס מזומן בלבד.

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

   התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully