פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "לא מפנים יהודים": חיילי הנח"ל נגד פינוי מאחזים

   לאחר שהתבשרו שבימים הקרובים הם ישתתפו במבצע לפינוי מאחזים בלתי-חוקיים, פורסמו באתר "0404" תמונות מחאה שהעלו לוחמי גדוד 50 לפייסבוק. רבים נוספים העלו תמונות הזדהות

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   חייל נח"ל מוחה על הפינוי. היום בפייסבוק (צילום מסך)

   מחאה נוספת של חיילים: לוחמים בגדוד 50 של חטיבת הנח"ל העלו הבוקר (רביעי) תמונות לפייסבוק שבהן הם אוחזים שלטים שעליהם נכתב "לא מפנים יהודים". הבוקר ריכזו המפקדים מפיקוד המרכז את הלוחמים ובישרו להם כי בימים הקרובים ישתתפו במבצע לפינוי מאחזים. בעקבות ההודעה התרעמו הלוחמים ומיהרו להעלות את תמונות המחאה לפייסבוק, ואלה פורסמו באתר האינטרנט "0404". בתוך דקות העלו חיילי גולני, חיילים מבסיס צריפין וחיילים מתל נוף תמונות הזדהות.

   עוד בוואלה! חדשות:
   זקן בבית המשפט: "אולמרט השתמש בי, שיקרתי לבקשתו"
   360 אסירים שובתים רעב במחאה על מעצרים מנהליים
   תפנית במשבר בהדסה: הסכם גובש עם הרופאים

   הלוחמים מחו על כך שמערבים אותם בסוגיות מהסוג הזה אף על פי שמפקדיהם הבהירו להם בשיחה כי הם לא יבואו במגע עם אזרחים וכי תחום אחריותם הוא אבטחת צירים היקפיים. "בפינוי המאחז אתמול היו אחראים משרד הביטחון. משמר הגבול, שהיה אחראי לאבטחת המעטפת, הוצב במקום כדי למנוע אלימות קשה או פיגוע טרור, וצה"ל, כרגיל, היה במעטפת הרחוקה. כך יהיה גם הפעם - אין כוונה לשלוח לוחמים להתעמת עם אזרחים, ולכן לא ברורה המחאה", אמר גורם צבאי.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   תוך דקות פורסמו ברשת תמונות תמיכה של חיילים נוספים (צילום מסך)

   מדובר צה"ל נמסר: "השימוש שנעשה במקרה זה ברשת החברתית ככלי מחאה בלתי מתקבל על הדעת ומהווה פגיעה בערכי היסוד של צה?ל כצבא הפועל במדינה דמוקרטית". "מקרה זה, מהווה דוגמא ברורה לניצול הציני ולשימוש הפוליטי המתאפשרים בחסות הסתר הפנים וחופש הביטוי הנפוצים ברשת החברתית והוא אינו מהווה תחליף לשיח פיקודי ראוי והולם המתבקש במקרים מעין אלו", הוסיפו. גורמי צבא אישרו כי המחאה התפשטה גם ללוחמים מגדוד 101 של חטיבת הצנחנים, שקיבלו הודעה דומה, וללוחמים ממג"ב.

   כוחות הביטחון הרסו אתמול מבנים בלתי-חוקיים במאחז מעלה רחבעם שבגוש עציון, שנבנו לכאורה על קרקע פרטית פלסטינית. המדינה נערכת לפינוי נרחב בשני מאחזים נוספים בגדה המערבית, גבעת אסף ורמת גלעד, בהתאם להחלטת בג"ץ שקבעה כי המבנים, שנבנו על אדמה פלסטינית פרטית, יפונו.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)