יעלון: "האוצר פוגע במשרתי הקבע מתוך אידיאולוגיה"

במהלך דיון בכנסת אמר שר הביטחון כי "שערו סמר" כששמע שלפיד מאשים, בין היתר, את משרתי הקבע בעוולות המשק. ראש אכ"א: "עושים צחוק מאיתנו"

עמרי נחמיאס
12/05/2014
שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, בחמ"ל חיל הים בעת מבצע ההשתלטות על אניית הנשק האיראנית, פברואר 2014(צילום: משרד הביטחון, אריאל חרמוני)

"משרד האוצר אינו מקיים חוקים ופועל מתוך שיטה עם אידיאולוגיה: לפגוע בביטחון, במשרתי הקבע ובצבא". את הדברים החריפים האלו אמר היום (שני) בצהריים שר הביטחון משה (בוגי) יעלון במהלך דיון בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת שעסק באי-מימוש הסכם שכר חדש למשרתי הקבע בצה"ל. "שערי סמר כשקראתי ראיון עם שר האוצר בו הוא מפנה את כל עוולות המשק לשלושה גורמים: הטייקונים, החרדים ומשרתי הקבע. אם זו לא דה-לגיטימציה שיטתית למשרתי הקבע, שלצערי גם מצליחה לחלחל, אז מה זה? לא ייתכן שמשרתי הקבע יקבלו פחות משוטר שעובד משמרות", הוסיף יעלון, שבימים האחרונים התבטא מספר פעמים בנושא הקיצוץ בתקציב הביטחון .

עוד כותרות בוואלה! חדשות:
אהרונוביץ': לא בטוח שרצח שלי דדון הוא לאומני
גנב מיליונים: "הסא"ל עקץ מפקד הימ"מ ואלמנת צה"ל"
בוקו חראם הציג את מאות החטופות: "הן התאסלמו"

בתגובה לדברים של יעלון, אמר סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, מאיר בינג כי "עמדנו בכל ההסכמים. היחיד שלא מקיים הסכמים זה משרד הביטחון". לכך השיב שר הביטחון: "לא אקיים ויכוח עם פקיד. אם שר האוצר היה מגיע, הייתי מתווכח איתו. בקרוב לא יהיו לנו משרתי קבע. בגלל שכבר חודשים ארוכים האוצר נותן תשובות של "לך ושוב" ובגלל ששבעתי כבר מכל תרגילי ההשהיה, הכנתי תזכיר חוק שמחזיר את מודל הקבע למצבו הקודם".

עוד בוואלה!

בעקבות ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאב: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר

"דחקתם את הצבא לתחתית"

בסוף חודש אוקטובר האחרון אישר הקבינט המדיני-ביטחוני להעביר למערכת הביטחון עודפי תקציב בגובה 2.75 מיליארד שקל. זאת, כתוצאה מהסדר פשרה שהושג בין הצדדים, לאחר שהצבא ביקש תוספת של 4.5 מיליארד לתקציב. אולם, חרף החלטת הקבינט על הענקת התוספת, הזהירו כבר אז גורמים במערכת הביטחון כי "על אף שמדובר בסכום לא מבוטל, זה עדיין לא עונה על הצרכים של הצבא ומערכת הביטחון. את ההשלכות נראה בשנת 2014".

ראש אכ"א, האלופה אורנה ברביבאי תקפה גם היא את נציגי האוצר בישיבה כשאמרה כי "דחקתם את הצבא לתחתית מדרג הסקטור הציבורי ואתם מצפים שהוא יהיה איכותי. הגזמתם. אתם עושים צחוק מכולנו. קצינים ונגדים איכותיים עוזבים מיוזמתם את הצבא. סקר חדש שנערך בקרב משרתי הקבע קובע כי לדעתם צה"ל רק במקום ה-60 בקרב מקומות העבודה האטרקטיביים. אני לא אופטימית לגבי מימוש ההסכם".

"פגיעה אנושה באימונים"(צילום: דובר צה"ל)

בשבוע שעבר הזהיר יעלון כי קיצוץ מתמשך בתקציב הביטחון יפגע במוכנות הצבא למלחמה. "אנו נמצאים בשבר, יש פגיעה אנושה באימונים", הבהיר יעלון הדגיש יעלון בדיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת. "אנו הולכים לרדת עוד ברמת האימונים באוויר, בים וביבשה. החל מהחודש ניאלץ להיכנס לתקופה קשה מאוד. יש פגיעה קשה בכשירות הלוחמים הסדירים, שלא לדבר על מילואים"

עוד טען יעלון כי "האופן שבו מתנהל הדיון על תקציב הביטחון הוא לא ראוי". לדבריו, "קראתי לזה פעם בזאר טורקי. זה דיון לא רציני. צריך שהאוצר יעמוד בחוקים ובהחלטות הממשלה". הוא הוסיף כי "תהיה פגיעה קשה אם לא תתקבל החלטה מידית אחרת. התמונה היא עגומה בכל היבט. אם לא יהיו הזמנות חדשות מהתעשיות הביטחוניות יהיו פיטורי עובדים, ומפעלים בפריפריה ייפגעו, למרות שאנו מחזיקים אותם בשיניים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully