נזקי הסערה: 70 מטיילים מארה"ב נתקעו שעות במדבר

עשרות צעירים מתנועת בני עקיבא העולמית העבירו את הלילה באזור מצפה רמון עקב זרימה עזה בנחל נקרות. כוחות גדולים הגיעו לחלצם. כבישים שונים נחסמו, במועצת תמר אין לימודים

יניר יגנה
צילום: דוד קורן, טל אנגלנדר, עומר מירון, משטרת התנועה, חטיבת דובר המשטרה; עריכה: גדי וינסטוק; קריינות: אביב אברמוביץ'

מערכת הגשם המפתיעה שפקדה את הארץ ממש לפני תחילתו של הקיץ אמנם שימחה רבים, אולם גם גרמה לבעיות לא מעטות. 70 מטיילים אמריקנים מתנועת בני עקיבא העולמית נאלצו להעביר את הלילה בחניון חולית עקב זרימה עזה בנחל נקרות שליד מצפה רמון. כוחות גדולים מיחידת חילוץ ערבה, שכללו עשרות כלי רכב, הגיעו לשטח וניסו להגיע אל המטיילים, ובבוקר (חמישי) המריא למקום מסוק ועליו צוות נוסף. שני סבבים של מסוק עם צוות של מתנדבי יחידת חילוץ ערבה חילצו 15 מהנערים, כולם במצב טוב. צוותי היחידה נערכים לכניסה בכלי רכב לחילוץ שאר הקבוצה.

טוב לדעת (מקודם)

מדרסים בהתאמה אישית בחצי שעה - ואתם יוצאים לחיים חדשים

לכתבה המלאה
שיבושי תנועה, שיטפונות וסחף בכביש 90 בערבה, הבוקר (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

הגשם הרב גרם גם לשיבושי תנועה בדרום. כביש 3199 מערד למצדה נסגר בבוקר לתנועה עקב שיטפונות וסחף על הכביש. ציבור המטיילים נקרא שלא להגיע לאזור מצדה מערב. כביש 90 מצומת בתי המלון ועד צומת הלידו ומתחנת הדלק שפך זוהר ועד מפעלי ים המלח נסגר גם הוא לתנועה. בנחל צין ובנחל אמציה יש זרימה מוגברת. במועצה האזורית תמר לא מתקיימים היום לימודים בשל השיטפונות שמקשים על התנועה.

הסערה המאוחרת צפויה להימשך גם בשעות הקרובות. גשם ממשיך לרדת ברחבי הארץ והוא מלווה בסופות רעמים. בהמשך היום ייתכנו ממטרי ברד. הטמפרטורות ירדו ויהיו מעט נמוכות מהממוצע בעונה. לקראת הערב הגשם ייחלש והלילה אך במהלך הלילה יוסיפו לרדת גשמים מקומיים בצפון הארץ ובמרכזה.

עוד בוואלה! חדשות:
לחיאני יודה בהפרת אמונים, הפרקליטות תדרוש מאסר וקלון
גופת גבר התגלתה בשריפה בבית נטוש בגבעת שמואל
דיפלומטים מישראל ומטורקיה ידונו "ביום שאחרי הפיוס"

לפניות לכתב יניר יגנה: Yanirya1234@walla.co.il

(צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully