פרשת הרפז: אהוד ברק יזומן לחקירה בשבוע הבא

לוואלה! חדשות נודע כי חוקרי יחידה להב 433 צפויים לזמן את שר הביטחון לשעבר, וייתכן כי יחקרו אותו באזהרה. גם הפרקליט הצבאי לשעבר אביחי מנדבליט צפוי להיחקר

יוסי אלי
צילום: שלומי גבאי, טל אנגלנדר, יוסי ציפקיס, עריכה: מיכאל ברגמן, קריינות: לירון בארי

(בווידאו: בניהו ווינר נחקרו ושוחררו למעצר בית)

עוד בוואלה!

ספר עד הבית: הבילוי שילדי הפריפריה לא מוכנים לוותר עליו

לכתבה המלאה

התפתחות נוספת בפרשת הרפז: לוואלה! חדשות נודע אתמול (שישי) כי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה מתכוונים לזמן בשבוע הבא את שר הביטחון לשעבר אהוד ברק לחקירה במשרדי יחידת להב 433 בלוד. ייתכן מאוד כי ברק אף ייחקר באזהרה.

אדם נוסף שצפוי להיות מזומן להיחקר הוא הפרקליט הצבאי הראשי לשעבר אביחי מנדלבליט. מנדלבליט, שמשמש כיום מזכיר הממשלה, לא זוהה עד כה כחשוד בפרשה, אך שמו עלה בהקלטות שנמצאות בידי החוקרים, ולכן הוא צפוי להיות מזומן כדי לבדוק את מידת מעורבותו בפרשה.

פרשת הרפז - כותרות אחרונות:
בתום שעות של חקירה: בניהו ווינר שוחררו למעצר בית
פרשת הרפז: "גם אשכנזי ואשתו יזומנו לחקירה"
הרפז: "דובר צה"ל עמד מאחורי הכפשת ברק"

יזומן לחקירה. ברק (צילום: טל אנגלנדר)

החקירה הנוכחית של המשטרה בפרשה המסועפת מתמקדת בחשד שגורמים בלשכת הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי אספו מידע מכפיש על אנשי צבא ועל פוליטיקאים. החקירה, שמכונה "חקירה 404", נפתחה כהרחבה לחקירת מצ"ח בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין באוגוסט 2013, על רקע חומרים חדשים שהובאו בפני גופי אכיפת החוק.

לפני כשלושה שבועות עצרה המשטרה את תת-אלוף (במיל') אבי בניהו ואת עוזרו לשעבר של הרמטכ"ל, אלוף-משנה (במיל') ארז וינר בחשד למעורבות באיסוף המידע. החוקרים חושדים שבניהו, אולי הדמות הקרובה ביותר לרמטכ"ל לשעבר אשכנזי במהלך כהונתו, היה זה שהנחה לאסוף מידע רגיש על ברק ועל המועמד לרמטכ"לות באותה תקופה, אלוף (במיל') יואב גלנט. בחיפוש בביתו של בניהו אף נמצא מחשב צבאי עם חומרים מסווגים ברמת "סודי ביותר".

שמו עלה בהקלטות. מנדלבליט בתקופת שירותו כפרקליט הצבאי הראשי (צילום: נמרוד סונדרס)

כמו כן, במשטרה בודקים אם גם וינר, שהודח מהצבא בעקבות הפרשה, עמד מאחורי אותו איסוף מידע מכפיש נגד ברק, וחושדים כי במהלך השנים השמידו השניים ראיות שהיו יכולות, לכאורה, לקשור אותם לפרשה. החוקרים מייחסים לווינר ולבניהו עבירות של שיבוש מהלכי משפט, פגיעה בפרטיות, מרמה והפרת אמונים, השמדת ראיה, גילוי בהפרת חובה ומעל לכול - קשירת קשר לביצוע פשע. כמו כן, בניהו חשוד בגניבה בידי מורשה. עם זאת, השניים לא חשודים בזיוף המסמך עצמו, והם שוחררו בתום חקירתם למעצר בית.

במקביל למעצרם של השניים, טענו גורמים המעורים בחקירה כי גם הרטמכ"ל לשעבר אשכנזי ואשתו רונית יזומנו לחקירה בקרוב. על פי הגורמים, הראיות שבידי המשטרה הן כאלה המחייבות לחקור את הרמטכ"ל לשעבר בחשד היה מעורב בשיבוש מהלכי המשפט.

(עדכון ראשון: 19:00)

חשוד באיסוף המידע המכפיש. בניהו לאחר שחרורו מהמעצר (צילום: שלומי גבאי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully