פניית פרסה: שנת הלימודים תתחיל ב-1 בספטמבר

מבולבלים? אחרי שהשנה החלו הלימודים כבר ב-27 באוגוסט, הודיע שר החינוך על חזרה למועד המקובל. רצף החופשה בין יום כיפור לסוכות בוטל, חופשות חנוכה ופסח יקוצרו ביומיים

מיכל רשף
צילום: דניאל בוק, עריכה: גדי וינסטוק, קריינות: אביב אברמוביץ'
קיצור חופשת הקיץ לא השיג את מטרותיו. פירון (צילום: דרור עינב)

ושוב: פתיחת שנת הלימודים חוזרת ל-1 בספטמבר. שר החינוך שי פירון הודיע היום (ראשון) כי שנת הלימודים הקרובה, תשע"ה, תפתח ב-1 בספטמבר 2014. פירון אימץ את המלצות הוועדה המקצועית שפעלה לסידור לוח החופשות, בראשותה של מנהלת מחוז הדרום במשרד החינוך, עמירה חיים. הוועדה מצאה כי קיצור חופשת הקיץ לא השיג את מטרותיו. ממשרד החינוך נמסר כי במסגרת דיוני הוועדה הסכימו כל החברים בוועדה – נציגי התעשייה, ארגוני המורים, ההורים והתלמידים, כי יש להשיב על כנו את התאריך המקורי.

בתוך כך, לוח החופשות של השנה הבאה, תשע"ה, לא יכלול רצף ימי חופשה בין יום כיפור לסוכות. כמו כן, התלמידים יקבלו ארבעה ימי לימוד נוספים - חופשת חנוכה תתקצר ביומיים וחופשת פסח תתקצר אף היא ביומיים.

עוד ידיעות חינוך:
מורה חשודה בתקיפת מורת בנה: "גררה וחנקה אותי"
עיריית שדרות הורתה לנתק מחשמל בתי ספר לא-רשמיים
החיות הטיפוליות נגנבו: "אפילו כלובים לא השאירו"

הטכנולוגיה - בנעל

הטיפול בכאב הברכיים שמחזיר לתפקוד מלא - ללא כאב

לכתבה המלאה
(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דיפולט)

לצד השינוי בלוח החופשות, בחופשת הקיץ הקרובה תוטמע התכנית לקיצור החופש הגדול שעליה הוכרז לפני חודשים אחדים. במסגרת התכנית, יתקיימו פעילויות חינוכיות בבתי הספר במשך שלושה שבועות – מ-1 ביולי ועד 21 ביולי – כהמשך ישיר לשנת הלימודים. בין הפעילויות יונהגו למידה באמצעות העשרה, ספורט, חינוך סביבתי, מעורבות חברתית, למידה באמצעות מרכזי למידה אינטראקטיביים, פתיחת מועדון קריאה וסדנת כתיבה יוצרת. בפעילויות ישולבו גם ימי שיא סביב נושאים ערכיים.

תלמידים בפתיחת שנת הלימודים תשע"ד (צילום: יותם רונן)

במסגרת התכנית, יהיו בתי הספר פתוחים בין השעות 08:00 ו- 13:00, חמישה ימים בשבוע. התכנית תפעל באופן הדרגתי: השנה ייכללו בתכנית תלמידי כיתות א' ו-ב', ועוד כ- 30,000 תלמידי כיתות ג'-ה' מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית. בשנתיים הבאות – תשע"ה, תשע"ו –תורחב התכנית גם לילדי הגנים ולתלמידי כיתות ג', ד' ו- ה' באופן מלא.

לפניות לכתבת: michalresh1@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully