הגשם חזר: "השבוע יירדו גשמים של חודש שלם"

ממטרים כבר החלו לרדת ברחבי הארץ, כשלפי התחזית, הגשם יימשך עד סוף השבוע. שלג צפוי לרדת בחרמון החל מאמצע השבוע. כביש 40 נחסם עקב שיטפונות. "אי-סדר אטמוספרי"

  • מזג אוויר
  • גשם
מערכת וואלה! חדשות
צילום: שי מכלוף, עומר מירון, דניאל בוק; עריכה: יאיר דניאל

חורף יבש במיוחד מסתיים בשבוע גשום: ממטרים החלו לרדת בצהריים (ראשון) ברחבי הארץ, וצפויים להימשך לאורך כל השבוע. כביש 40 נחסם מנחל צין למצפה רמון עקב שיטפונות. היום צפויים גשמים מלווים בסופות רעמים יחידות, והטמפרטורות ירדו במידה ניכרת. קיים חשש כבד משיטפונות נוספים בנחלי הדרום והמזרח. הלילה יהיה מעונן חלקית עד מעונן עם גשם מקומי.

מחר יהיה מעונן חלקית עם ירידה נוספת של הטמפרטורות. גשם מקומי ירד בצפון הארץ ובמרכזה, וייחלש במשך היום. ביום שלישי ירד גשם מקומי, בעיקר בצפון הארץ, והוא יתחזק ויתפשט במהלך היום למרכז. ייתכנו סופות רעמים בודדות. ביום רביעי ירדו גשמים פזורים מצפון הארץ ועד צפון הנגב, מלווים בסופות רעמים יחידות. הטמפרטורות יוסיפו לרדת ויהיו נמוכות מהרגיל בעונה.

טוב לדעת (מקודם)

האם בי-קיור לייזר באמת עוזר לכאבים? זו האמת

לכתבה המלאה

החזאי אורי בץ מסר כי כמות הגשמים הצפויה תגיע לסדר גודל של בין 40 ל-50 מ"מ בהתאם למקום, "ועוד היד נטויה". לדבריו, בצפון ייתכנו 80 מ"מ גשם, ואף מעבר לכך. "מדובר בכמות גשמים של כמעט כל חודש מרץ", אמר בץ, והוסיף כי במרץ יורדים בממוצע 70 עד 100 מ"מ בצפון, 90 מ"מ בירושלים ו-60 מ"מ בתל אביב. "שלג צפוי לרדת בחרמון בימים רביעי וחמישי, ולא אתפלא אם הוא ירד כבר בשלישי בלילה".

גשם בתל-אביב, היום (צילום: דרור עינב)

בץ הסביר כי לפי המודל האמריקני שמספק צפי גשמים, חודש מרץ יהיה גשום וקר. "זה גם סימפטום של אי-סדר אטמוספרי: או שהגשם לא יורד בכלל או שהוא יורד בפרק זמן קצר". לדבריו, מדובר בתופעה שלילית. "הגשם צריך לרדת בעתו, כי גשמים שיורדים בפרק אחד גורם לשיטפונות".

"אי-סדר אטמוספרי" בתל-אביב (צילום: דרור עינב)

מכ"ם הגשם

(צילום: דרור עינב)
(צילום: דרור עינב)
(צילום: דרור עינב)
(צילום: דרור עינב)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully