פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   יפן: עוד סופת שלגים כבדה, 12 נהרגו ורכבות התנגשו

   בפעם השנייה תוך שבוע פקדה סופה כבדה את הבירה טוקיו ואת מזרח המדינה. 12 אנשים נהרגו, מאות אלפים נותרו ללא חשמל, מאות טיסות בוטלו ובעיר הסמוכה לבירה התנגשו שתי רכבות

   סופת שלגים בטוקיו, יפן, ינואר 2014 (רויטרס)
   12 נהרגו. סופת השלגים בטוקיו (צילום: רויטרס)

   בפעם השנייה בשבוע: סופת שלגים קשה שפקדה את מזרח יפן במהלך סוף השבוע גרמה למותם של 12 בני אדם, והותירה בחשיכה מאות אלפי בני אדם שאינם מחוברים לחשמל. גם הטיסות במדינה שובשו באופן ניכר. בטוקיו הבירה נמדדו לפחות 27 סנטימטרים של שלג, וזאת בהמשך לסופה הקודמת שפקדה את העיר, בסוף השבוע שעבר, שהייתה הכבדה ביותר שהורגשה בעיר ב-45 השנים האחרונות.

   גם ארה”ב שוב משותקת: ”סופה בממדים היסטוריים”

   סופת שלגים בטוקיו, יפן, ינואר 2014 (רויטרס)
   מאות טיסות בוטלו. תורים ארוכים בנמל התעופה בטוקיו (צילום: רויטרס)

   חברת התעופה הגדולה במדינה, ANA, הודיעה כי למעלה 338 טיסות מקומיות ו-12 טיסות בינלאומיות בוטלו במהלך יום שבת בשל השלג. בקוואסקי, מערבית לטוקיו, שתי רכבות התנגשו זו בזו, לאחר ששלג שנערם על הפסים מנע ממערכת הבלמים לפעול כהלכה. 19 נוסעים נפצעו, ובנס איש לא נהרג. כמו כן, בשל התאונה נרשמו עומסי תנועה כבדים מאוד בטוקיו עצמה.

   מזג האוויר גם גרם כאמור לשיבושים קשים ברשת החשמל: חברת החשמל של טוקיו, המשרתת את הבירה ואת סביבתה, ציינה כי למעלה כ-246 אלף בתי אב נותרו ללא חשמל ביום שבת. עד 00:30 שעון טוקיו (05:30 שעון ישראל) נותרו עדיין 18 אלף בתי אב ללא חשמל.

   סופת שלגים בטוקיו, יפן, ינואר 2014 (רויטרס)
   (צילום: רויטרס)
   סופת שלגים בטוקיו, יפן, ינואר 2014 (רויטרס)
   (צילום: רויטרס)